Patarė, kaip savo kieme sukurti tikrą Kalėdų pasaką – apšvieskite balkonus, terasas, medžius

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2021-12-15 12:38
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Kiekvienais metais vis daugiau žmonių investuoja į kiemo, terasos, sodo puošimą kalėdinėmis lemputėmis ir dekoracijomis. Tokios puošmenos ne tik palengvina švenčių laukimą, tačiau ir šildo bei kuria kalėdinę magiją.
„Senukų“ ekspertai dalijasi gudrybėmis, padėsiančiomis šventinę nuotaiką sukurti lengviau ir greičiau, bei atsako į dažniausiai kylančius klausimus.
#1. Atkreipkite dėmesį į atsparumą oro sąlygoms
Renkantis lauko apšvietimą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dekoracijų grožį, bet ir į jų naudojimo galimybes. Naudoti lauke galima tik tuos gaminius, kurie yra atsparūs drėgmei ir šalčiui. Informaciją apie tai gamintojas paprastai pateikia ant pakuotės, tačiau svarbu tai, jog lauko dekoracijas galima naudoti patalpose, tik ne atvirkščiai.
Naudingas rodiklis yra ir „IP“, nurodantis prekės atsparumą drėgmei. Tad ant pakuotės esantis užrašas „IP20“ reiškia, kad girlianda turi būti naudojama sausose patalpose, ji nėra atspari drėgmei. Indeksas „IP44“ nurodo, kad produktas tinkamas naudoti lauke, jis yra atsparus drėgmei ir oro pokyčiams, tačiau nėra skirtas panardinti į vandenį. „IP67“ rodiklis reiškia, kad dekoraciją galima naudoti lauke, ji atspari drėgmei ir vandeniui.
Nereikėtų pamiršti ir to, jog ir papildomi naudojami priedai, tokie kaip elektros ilgintuvai ar šakotuvai, taip pat turėtų būti atsparūs drėgmei ir šalčiui. Tad renkantis juos, verta taip pat ieškoti „IP“ ženklinimo. O baterijomis maitinamų lempučių girliandos dažniausiai skirtos naudoti tik patalpose.
#2. Kokias lemputes rinktis – ledines ar kaitrines, šiltos ar šaltos šviesos?
LED girliandos yra ekonomiškesnės, nors jų kaina gali būti kiek didesnė nei kitų rūšių dekoracijų. Jų didesnis efektyvumas – lyginant tą patį sunaudojamos elektros kiekį, LED lemputės skleis daugiau šviesos, jos taip pat tarnaus ilgiau – 10-30 tūkst. valandų.
Kaitrinių lempučių girliandos yra dekoratyvesnės, jų didesnis pasirinkimas. Vis tik svarbu atsižvelgti į tai, kad jos gali būti trapesnės ir mažiau atsparios įvairiems smūgiams.
„Senukų“ specialistai kalėdiniam apšvietimui rekomenduoja rinktis to paties apšvietimo spalvos toną: naudoti tik šiltus, gelsvus arba šaltesnius, melsvus atspalvius. Taip nekils iššūkių juos derinant tarpusavyje. Šilti atspalviai sukuria jaukesnę bei malonesnę nuotaiką, tad labiau tinka kalėdiniam lauko apšvietimui.
#3. Tinkamai įrenkite, patikimai pritvirtinkite
Apšvietimo sprendimų tarnavimo laikas priklauso nuo jų naudojimo ir teisingo įrengimo, ypač lauke.
Montuojant girliandas ir kitus elementus, reikia atkreipti dėmesį į įvairius galimus pavojus: aštrius kampus, kurie gali pažeisti laidus bei sukelti trumpąjį jungimą, skersvėjo vietas, kuriose papuošimai būtų blaškomi stipriau, naminius gyvūnus, galinčius pasiekti bei nutempti dekoracijas.
Taip pat svarbu tinkamai pritvirtinti lempučių girliandas. Profesionalai pataria naudoti ne lipnią juostą, smeigtukus ar klijus, o patikimesnius elementus – statybines kabes, vinukus, kabliukus, plastmasines sąvaržas, virveles.
#4. Pagalvokite, kaip sutaupyti
Nors lemputės, skirtos naudoti lauko sąlygomis, gali degti be pertraukų visą šventinį laikotarpį, vis tik norintiems taupyti sunaudojamą elektros energiją, žinovai pateikia kelis patarimus. Kieme galima įrengti daviklius kalėdinėms lemputėms, kurie sutemus įjungia šviesas, o ryto šviesoje – išjungia.
Sprendimu gali tapti ir lempučių girliandos su laikmačiu ar nuotolinio valdymo pulteliu. Tokiu būdu nereikės kaskart jų įjungti bei išjungti rankiniu būdu.
#5. Kurkite kieme kompozicijas
Pagrindinis kiemo puošybos įspūdis atsiskleidžia apšvietus akcentinius objektus gausia kalėdine šviesa, o ne įvairius šviesos elementus visur išbarsčius po truputį. Todėl planuojant kalėdinį apšvietimą, verta pasirinkti kelias pagrindines erdves bei jas apšviesti – taip kursite visumą. Tad akcentuoti galima namo kraštus, durų kontūrus, terasą, medžių kamienus, tvoras ar kiemo vartus.
Pavyzdžiui, lempučių varvekliais dailiai galima pabrėžti stogo kraštą, LED juostele papuošti terasos ar balkono kontūrus, o lengvais lempučių tinkleliais dekoruoti krūmus, medžius.
Nesijaudinkite, jei dalis kiemo taip ir liks neapšviesta – eklektika tikrai nėra kalėdinio apšvietimo tikslas.
#5. Po švenčių nebūtina nuimti
Daugeliui kyla klausimas, ar pasibaigus šventiniam laikotarpiui, kalėdines dekoracijas bei lemputes kieme reikėtų nuimti. Specialistai teigia, kad patikimai pritvirtintas, lauko sąlygomis skirtas naudoti girliandas po švenčių galima palikti – jos sėkmingai sulauks ateinančių švenčių. Neįžiebtos jos tikrai nekris į akis bei nedarkys bendro kiemo estetinio vaizdo.
O tas dekoracijas, kurios lengvai nuimamos ar buvusios sodo akcentais, pavyzdžiui šviečiančius elnius, į balkoną lipančius Kalėdų Senelius ar žibintus, galima surinkti ir padėti kitiems metams.
Ką dažniausiai renkasi pirkėjai?
Prekybininkai pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo kiemo bei terasų puošybai, aktyviai renkasi tiek lempučių girliandas, tiek kitus dekoratyvinius akcentus.
„Lietuviai nori sukurti kalėdinę nuotaiką ne tik savo namuose, tačiau ir kieme, sode, terasoje. Tam jie pasitelkia įvairius kalėdinio apšvietimo elementus. Tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėse populiariausios – įvairių ilgių elektrinės girliandos. Taip pat fiksuojame augančius LED snaigių, sujungiamų lempučių užuolaidų, 3D kalėdinių figūrėlių elnių ir besmegenių pardavimus“, – vardina Elona Uckutė, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorė.
Pasak jos, daug dėmesio skiriama ir langų bei durų puošybai. Tam pirkėjai renkasi įvairius kalėdinius vainikus, snaiges, žvakides, žibintus.


Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė
Publicum
+37060636717
v.kuose@publicum.lt


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN