Latvių nuotykius Pakruojo dvare nutraukė pareigūnai

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-12-07 17:54
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Pakruojo r.

Paviešėti į Pakruojo dvarą atvykę ir per daug dėl nesaikingo alkoholio kiekio atsipalaidavę du 33 ir 35 metų latviai viešnagę baigė Šiaulių apskrities policijos areštinėje. Savo poelgį jie vertino kaip papokštavimą, o Lietuvos respublikos baudžiamas kodeksas tai traktuoja kaip vagystę, ir pareigūnai abiem vyrams dėl jos pareiškė įtarimus.
Gruodžio 5-osios naktį suveikė Pakruojo dvaro karčiamos apsaugos sistema, signalizuojanti, jog kažkas įsibrovė į vidų. Telefonu iš namų prisijungusi prie karčiamos vidų stebinčių vaizdo kamerų, atsakinga darbuotoja išvydo du prie baro stoviniuojančius ir alkoholiu besivaišinančius asmenis. Ši žinia buvo perduota Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnams, kurie operatyviai atvyko į įvykio vietą. Juos pasitiko iš karčiamos besišalinantys vyrai – vienas jų su buteliu alkoholio rankoje jau stovėjo lauke, kitas dar tik ropštėsi pro langą. Abu buvo neblaivūs. Jie puolė aiškinti, kad nieko blogo nepadarė, tik ketino pasišildyti ir pasiimti savo mobiliuosius telefonus, kuriuos, išvakarėse čia lankydamiesi, buvo palikę įkrauti ir pamiršo. Vyrai prisistatė esantys Latvijos piliečiai. Į Pakruojo dvarą atvykę penktadienį, jie apsistojo dvaro viešbutyje, ketindami pasigrožėti šviesos žibintų festivalio reginiais. Jei patiks, turėjo planų viešnagę pratęsti. Patikti, tai jiems patiko, tačiau antrai dienai viešnagės prasitęsti nepavyko, nes visi viešbučio kambariai buvo užsakyti. Kadangi latviai buvo išgėrę, namo važiuoti negalėjo, tad nutarė nakvoti dvare. Deja, jų automobilis neužsivedė ir jame būti buvo šalta, tad vyrai, gurkšnodami alkoholį, vakarojo karčiamoje, kol ši užsidarė. Gruodžio naktis buvo šalta, tad Latvijos piliečiai blaškėsi po dvaro teritoriją, ieškodami, kur prisiglausti, o kai nerado, grįžo prie karčiamos ir pastūmė jos langą. Vyrų džiaugsmui, langas atsivėrė, nes nebuvo užsklęstas. Turistai čia rado ne tik šilumą, bet ir barą su alkoholiu ir neatsispyrė pagundai jo paragauti. Dar pora butelių pričiupo su savimi.
Sulaikyti įsibrovėliai buvo nuvežti Į Šiaulių apskrities policijos areštinę, jiems dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas. Išsipagirioję vyrai gailėjosi dėl savo elgesio ir pažadėjo atlyginti karčiamos patirtus nuostolius. Tačiau, latvių manymu, kalti ne tik jie, bet ir patys šeimininkai, kurie paliko neužsklęstą langą ir taip patys sudarė sąlygas jiems patekti į vidų.


Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN