Mažeikių geležinkelio stotis: dabartis ir ateities vizija

Naujienos: Savivalda , 2021-11-19 16:11
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.

Kokia ištuštėjusios geležinkelio stoties ateitis, planai ir galimybės – apie tai Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) vadovai diskutavo su akcinės bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais.

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, mero pavaduotojos Sigutė Bernotienė ir Rūta Matulaitienė, mero patarėjas Kęstutis Bartkevičius ir Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paveldosaugai Rūta Končiutė-Mačiulienė susitiko su akcinės bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ Turto administravimo skyriaus vadovu Ernestu Šmerausku ir projektų vadove Aukse Jankauskiene.

Bendrovės atstovai apibūdino dabartinę stoties būklę, pristatė planus išsaugoti ir sutvarkyti šį kultūros paveldo objektą, pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams ir padaryti traukos centru. Jie taip pat norėjo išgirsti Savivaldybės pasiūlymus, idėjas, kas šiame pastate galėtų vykti, kokia jo būtų funkcija.

Savivaldybės vadovai išsakė mintis, jog geležinkelio stotis turėtų atlikti socialinę, kultūrinę funkciją: galėtų atsirasti erdvės jaunimui, įvairioms organizacijoms, muziejui – parodoms rengti, meno galerijai, būtų galima organizuoti renginius ir pan. Svarbu, kad pastatas būtų „gyvas“, jame vyktų įvairios veiklos.

Taip pat svečiai muziejuje apžiūrėjo parodą „Mažeikiai. Geležinkelių kelių kryžkelė“, skirtą geležinkelio stoties 150 metų sukakčiai.


Ryšių su visuomene skyrius
šaltinis: https://www.mazeikiai.lt/savivaldybe/naujienos/ma%C5%BEeiki%C5%B3-gele%C5%BEinkelio-stotis-dabartis-ir-ateities-vizija/


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN