Pavojų keliančio vairuotojo eliminavimas iš eismo – pareigūno misija tiek darbo, tiek ir nedarbo metu

Naujienos: Asmenybės , 2021-10-13 06:17
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių r.

Gatvėje pamatytas vaizdelis Šiaulių apskrities policijos Patrulių rinktinės vyriausiąjį patrulį Gediminą Morkūną privertė nutraukti po tarnybos savo namo kieme dirbtus ūkio darbus ir imtis profesinės pareigos – sulaikyti aplinkiniams grėsmę keliantį vairuotoją.

Spalio 10-osios vakare Šiaulių rajone, Meškuičiuose, gyvenančio pareigūno dėmesį patraukė Rupeikių gatve vinguriuojantis FORD FOCUS. Automobilis kliudė vieno, paskui kito gyventojo tvorą, įvažiavo į gyvatvorę ir nuriedėjo toliau.

Įtaręs, kad prie automobilio vairo sėdi neblaivus vairuotojas, Gediminas metė savo gyvenamojo namo kieme dirbtus darbus, šoko į nuosavą automobilį ir nuvažiavo paskui FORD FOCUS, kad sulaikytų jo vairuotoją ir apsaugotų nuo nelaimės ne tik jį patį, bet ir kitus jo kelyje pasitaikysiančius eismo dalyvius. Juk girtam galėjo ne tik tvora pasipainioti, bet ir pėsčiasis ar kitas automobilis. Pareigūnas, lipdamas į automobilį, dar spėjo šūktelėti giminaičiui, kad šis apie įvykį praneštų skubiosios pagalbos tarnybų telefonu, ir nusekė paskui FORD-ą. Šis, įsukęs į vieną Rupeikių gatvės namo kiemą, sustojo. Gediminas, priartėjęs prie vairuotojo, iš karto pajuto stiprų alkoholio kvapą, vyras kalbėjo nerišliai, jo judesiai buvo nekoordinuoti. Pareigūnas vyrą sulaikė ir paskui perdavė pareigas vykdžiusiems ir į įvykio vietą atvykusiems savo kolegoms, kurie alkoholio matuokliu vairuotojui nustatė 1,57 prom. girtumą.

Sulaikytasis – 34 metų šiaulietis policijos pareigūnams gerai pažįstamas. Vyras pripažino, kad alkoholį vartojo, kad vairavo neblaivus, tačiau, kad būtų atsitrenkęs į tvorą, nepajutęs. Kaip vėliau paaiškėjo, girtas sūnus į Meškuičius atvažiavo aplankyti savo tėvo. Kadangi vyrui nustatytas per 1,5 prom. girtumas, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Teisės vairuoti jis nėra įgijęs, tačiau ja naudojasi be skrupulų. Šiemet vairuojantis automobilį jis pareigūnų sulaikomas jau dešimtą kartą. Du kartus jis buvo dar ir neblaivus. Šiaulietį vejasi tūkstantinės baudos, konfiskuoti du automobiliai ir ketveriems metams atimta teisė įgyti vairuotojo pažymėjimą. Toks neprognozuojamas žmogus prie automobilio vairo yra nelaimių nešėjas, kurio eliminavimas iš eismo ir aplinkinių žmonių apsauga – pareigūno misija tiek darbo, tiek ir nedarbo metu.


Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN