Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto pirmakursių krikštynos

Naujienos: Švietimas , 2021-10-02 19:35
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Baigiantis rugsėjui, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete (VDA TF) surengtos pirmakursių krikštynos. Ši tradicija jau tęsiasi daugybę metų, kai aukštosios mokyklos senbuviai krikštija tik įstojusius į savo gretas. Pasak vyresniųjų kursų studentų, tokiu būdu integruojamas naujokas tampa pilnateisiu bendruomenės nariu.

Šiųmetė krikštynų tema – VDA ZOO. Nepaprastai įspūdingais skirtingus gyvūnus atvaizduojančiais kostiumais pasipuošę pirmakursiai buvo sunkiai atpažįstami. Akademijos kieme besibūriuojantys studentai traukė visų praeivių žvilgsnius, kurie netruko perprasti, kad šlapi, keistai atrodantys jaunuoliai – tai išsišiepę pirmakursiai. Ir tai ne masinė psichozė? Tai – studentiškos krikštynos. Tokio renginio tikslas – ne tik iš vadinamojo „nulio“ tapti „fuksu“. Svarbiausia – gerai praleisti laiką, patirti naujų įspūdžių, susipažinti su tais, kurie kartu mokysis dar ketverius metus. Krikštynos – tai nuotykis, kurį bus smagu prisiminti ir po daugelio metų.
VDA TF – gamtai draugiška švietimo įstaiga, todėl ir pirmakursių krikštynos pradėtos nuo apeigų prie kieme augančio medžių tėvo – ąžuolo. Pradėję apeigas, naujokai kartojo VDA Studentų atstovybės Telšių fakulteto pirmininkės Neringos Kalvaitytės komandų ir drauge nepaliaudami kartojo: „Mes, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentai, mylime medį!“.

Kaip ir kasmet, krikštijimo apeigų metu neapsieita be įvairių sportinių užduočių, lojalumą bendruomenei patikrinančių iššūkių. Ir galiausiai – krikšto priesaika, kurią pirmakursiai davė parklupę ant Akademijos laiptų. Jie pasižadėjo negadinti VDA TF inventoriaus, nepiešti iš nuotraukų, dirbti nuoširdžiai Akademijos labui, nevogti molbertų, nepiešti ant stalų, ant sienų (nebent tai būtų kursinis darbas), gerbti dėstytojus, jų nuomonę ir mylėti auditorijas.
Šiemet mokslo metus keturiose bakalauro studijų programose pradėjo 23 pirmakursiai ir 4 Taikomojo meno magistro studijų programos pirmo kurso studentai. Iš viso VDA TF šiuo metu studijuoja 80 skirtingos meno krypties studentų.


VDA Telšių fakulteto informacija
Kontaktams:
Donata Kazlauskienė
Komunikacijos specialistė
Tel. 8 - 624 42891
El.p. donata.kazlauskiene@vda.lt


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN