Dapšiuose paminėtas kraštiečio poeto Alfonso Bukonto gimtadienis

Naujienos: Švietimas , 2021-09-16 17:43
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Mažeikių r.
Dapšiuose paminėtas kraštiečio poeto Alfonso Bukonto gimtadienis

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialas, įgyvendindamas rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Poezijos virusui siaučiant – 2“, rugsėjo 10 dieną organizavo kraštiečio poeto, vertėjo ir publicisto Alfonso Bukonto 80-ojo gimtadienio paminėjimą. Į jį atvyko Sedos Vytauto Mačernio ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų Lauros ir Rasos, būrelis dapšiškių, ukriniškių ir židikiškių.
Autentiškoje aplinkoje vykusio minėjimo metu Židikų bibliotekininkė Benita ir Ukrinų bibliotekininkė Valda pasakojo apie sunkią rašytojo vaikystę, šeimos netektis bei žmones, kurie ištiesė pagalbos ranką, išgelbėjo ir užaugino žydų vaiką. Vienos gelbėtojų šeimos anūkas – Rolandas Jankauskas – pasidalijo prisiminimais, parodė jo močiutei Kotrynai Šulcienei įteiktą Žūvančiųjų gelbėjimo kryžių, pasidalijo jos prisiminimais.
Žinoma, koks poeto jubiliejaus minėjimas be jo eilių skaitymo. A. Bukonto eilėraščius skaitė Sedos Vytauto Mačernio ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokiniai: Aistė, Ugnė, Karolis, Ugnė, Violeta, Regina, Augustė. Minėjime netrūko ne tik poezijos, bet ir dainų, juk Lietuvos kompozitoriai pagal jo eiles sukūrė per 100 dainų. Skambėjo dainos „Gintarai“ ir „Būna dienų“ , kurias atliko ukriniškis Artūras Meškauskas.
Minėjimas baigėsi prie trikamienės liepos, po kuria gimė ne vienas poeto eilėraštis. Renginio dalyviai išsiuntė vaizdo sveikinimą ir nuoširdų sveikatos linkėjimą A. Bukontui, kaip dapšiškės sakė, Alponeliou.
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų krašte gimė, augo šis talentingas rašytojas, vertėjas, publicistas.
Siekdami ir toliau populiarinti poezijos skaitymą, tęstinio projekto „Poezijos virusui siaučiant – 2“ metu bus organizuojami susitikimai, poezijos ir muzikos vakarai.


Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Rugilės Stirbavičiūtės


  • © 2021 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN