Poezija jurginams žydint...

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2021-09-16 15:33
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Tradicija tapęs ir ketvirtąjį kartą vykęs poezijos vakaras „Jurginams žydint“ Žemaičių kaimo muziejuje sukvietė būrį poetinio žodžio gerbėjų. Brandžiomis eilėmis dalinosi Steponas Algirdas Dačkevičius, Irena Daubarienė, Virginija Lapinskienė, Ieva Sigita Naglienė, kan. Andriejus Sabaliauskas, Elena Borusevičiūtė-Šidlauskienė, Daiva Živatkauskienė, vakaro viešnia – Liucija Jagielienė iš Mažeikių. Muzikinius kūrinius dovanojo brolis Piercarlo Manzo SDB ir Žemaičių muziejaus „Alka“ muziejininkė-edukatorė Diana Bomblauskienė.

„Prisiliesti, prisiglausti prie žodžių atvirumo, prie minčių šaltinio iš kiekvienos širdies ir pajausti šitokį gerumą; kai nėra poezijoje jokios atskirties...“ – eilėmis apie šiltą, nuoširdų bendravimą, sklandančią sakralinę dvasią, jaukumą ir poetinio žodžio bendrumą renginyje atsiliepė viešnia L. Jagielienė, išleidusi net aštuonias poezijos knygeles!
Rudens saulėlydį pasitinkantį poezijos vakarą organizavo telšiškių literatų ir poetų siela Irena Daubarienė. Ji džiaugėsi gausiai susibūrusiais poetais, norinčiais su klausytojais pasidalinti savo eilėmis. „Žodžio gelmės galia, nuskęstanti klausytojų akyse ir, tikiu, širdyse. Tai ypatingas energijų mainų momentas“, – pasibaigus renginiui kalbėjo I. Daubarienė.
Pirmasis šviesios atminties kunigo monsinjoro Tado Poškos gimimo šimtmečiui įprasminti jo eilėmis vakarą pradėjo kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, vakarą praturtino skambios D. Bomblauskienės dainos, brandžiomis mintimis, išgyvenimais, sudėtais į eilėraščių eilutes dalinęsi poetai linkėjo skambėti širdžių muzikai ir gyvuoti žodžiui Telšių žemėje.
Renginyje, drauge su gausiu būriu poetų, dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Telšių vyskupo generalvikaras Vilius Viktoravičius. Pajuokauta, kad šis renginys išaugo į tarptautinį lygmenį, mat gitara grojo ir nuostabiai lietuviškai bei itališkai dainavo brolis vienuolis salezietis, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos kapelionas P. Manzo. Poetams įteiktos Žemaičių „Alka“ dovanos ir jurginų puokštės iš Žemaičių kaimo muziejaus sodo, vakaro svečiai pavaišinti raudonskruosčiais obuoliais.


.

Žemaičių muziejaus „Alka“ informacija


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN