Nuo šiol Žemaičių Naumiestyje – šviečiantis paminklas laisvės gynėjams

Naujienos: Savivalda , 2021-08-10 18:42
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šilutės r.

Prieš keletą dienų Žemaičių Naumiesčio seniūnijos darbuotojai vienam iš pagrindinių miestelio akcentų suteikė naujų spalvų – apšvietė paminklą Nepriklausomybės kovų savanoriams. Iki tol sutemus jis skendėjo tamsoje.

Tai labai svarbi ir naumiestiškių gerbiama vieta. Prieš daugiau kaip šimtą metų, artėjant 1918 metais atkurtos Lietuvos nepriklausomos valstybės dešimtmečiui, miestelio bei jo apylinkių gyventojai surinko pinigus ir pastatytu paminklu pagerbė iš šių vietų kilusius savanorius, kurių nemaža žuvo gindami Lietuvos laisvę. 1951 metais, norėdama ištrinti Lietuvos valstybės simbolius, sovietinė valdžia paminklą nugriovė, tačiau 1988 metų pabaigoje naumiestiškiai šį laisvės simbolį atstatė. Labai simboliška, kad šio paminklo viršūnėje – bokštas, panašus į Vilniaus Gedimino pilies bokštą, o jo viršūnėje – Lietuvos trispalvė.

Tad nuo šiol, vakarais įsižiebus gatvių apšvietimui, garbingas atminties liudijimas bus apšviestas ir iš toli matomas. Tamsoje sužibusio paminklo nuotrauką padarė naumiestiškis Zigmas Sirtautas. Jis taip pat buvo 1988 metais atstatomo šio paminklo liudininkas, kuris fotografavo ir taip dokumentavo tų darbų eigą. Prisiminęs prieš 33 metus vykusius įvykius, jis Žemaičių Naumiesčio muziejui perdavė anų laikų jo darytų nuotraukų bei kelių minučių tuomet susuktą filmuką. Istoriniais eksponatais tapusios nuotraukos, jas sutvarkius bei skaitmenizavus filmuką, visiems bus matomos.


Saulius Sodonis, Žemaičių Naumiesčio muziejaus muziejininkas
šaltinis: https://www.silute.lt/naujienos/nuo-siol-tamsoje-svieciantis-paminklas-laisves-gynejams/8275


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN