Kretingos miestą papuoš plaukiojantis fontanas ir pramogų sala

Naujienos: Savivalda , 2021-07-18 20:08
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

2020 metais, kai Kretingos rajono gyventojai pirmą kartą teikė iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, gyventojų balsų dauguma mažos apimties kategorijoje Kretingos mieste laimėjo projektas – „Fontanas prie Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos“, didelės apimties kategorijoje – projektas „Apšvieskime dviračių taką į Palangą“. Tačiau dėl išaugusių šių projektų sąmatų ir vadovaujantis taisyklėmis, numatyta įgyvendinti antroje vietoje pagal gyventojų balsų pasiskirstymą esančius projektus. Dar šiais metais bus pradėti plaukiojančio fontano Pastauninko parko tvenkinyje ir pramogų salos prie Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos įrengimo darbai.

Pirmos vietos laimėtų projektų įgyvendinti nepavyko dėl eigoje iškilusių nenumatytų aplinkybių. Siekiant išsiaiškinti ir suprasti, kaip veiktų fontanas prie viešosios bibliotekos ir kokios yra jo techninės galimybės, buvo suorganizuota keletą susitikimų su fontanų įrangos gamintojais. Atlikus išsamią analizę ir parinkus geriausią fontano idėjos realizavimo modelį, prie projektinių pasiūlymų pateiktoje sąmatoje projekto įgyvendinimui reikalingos lėšos viršijo projektui skirtą pinigų sumą.

„Esminis skirtumas tarp pirminio įrengimo skaičiavimo ir numatyto įrengti fontano skaičiavimo buvo tai, kad teikiant pasiūlymą nebuvo įvertintas fontano automatizavimas. Pirminiame idėjos pasiūlyme taip pat nebuvo įvertintas automatizuotas fontano apšvietimas su reguliavimo sistema. Dėl šių aplinkybių projekto vertė išaugo iki 44 tūkst. eurų, kai mažos apimties projektai negali viršyti 20 tūkst. eurų sumos“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Reda Kasnauskė.

Atlikus didelės apimties kategorijos projekto „Apšvieskime dviračių taką į Palangą“ techninį projektą, paaiškėjo, kad rangos darbų kaina išaugo 3 kartus, tad įgyvendinti šio projekto taip pat nėra galimybės, nes vertė negali būti didesnė nei 120 tūkst. eurų.

Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų ir pasiūlymų vertinimo ir tvirtinimo darbo grupė, atsižvelgusi į šią susiklosčiusią situaciją, nusprendė įgyvendinti mažos apimties projektą Kretingos mieste, kuris liko antroje vietoje pagal gyventojų balsus – „Plaukiojantis fontanas Pastauninko parko tvenkinyje“ ir didelės apimties projektą – „Pramogų sala“.

„Įgyvendinant mažos apimties projektą numatoma Pastauninko parko tvenkinyje įrengti plaukiojantį fontaną, o didėlės apimties projektu planuojama prie Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos sukurti pramogų salą – komfortišką, lengvai transformuojamą lauko erdvę iš dviejų zonų – vaikų pramogų parko ir kūrybos. Planuojama įrengti medinę pakylą su suoliukais, lauko muzikos instrumentus, vandens kolonėlę-gertuvę bei išmaniųjų įrenginių pakrovimo stotelę. Šiuo metu administracijos specialistai vertina projektų įgyvendinimo galimybes“, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Darbo grupė rudenį svarstys Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos parašo pakeitimus ir ieškos sprendimų, kaip dalyvavimą šiame projekte padaryti patrauklesnį kuo didesnei Kretingos rajono gyventojų daliai.


šaltinis: https://kretinga.lt/naujienos/kretingos-miesta-papuos-plaukiojantis-fontanas-ir-pramogu-sala


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN