Žemaitijos kaimo muziejuje pristatytas filmas „Žalumose“

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2021-07-16 22:42
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Žemaičių muziejus „Alka“, vedinas šūkio „Muziejai prieš klimato kaitą“, pakvietė atvykti į Žemaitijos kaimo muziejų, kuriame pristatytas režisierės Ramunės Rakauskaitės kurtas filmas „Žalumose“, o po jo prie arbatos puodelio (iš muziejuje augančių surinktų arbatžolių) surengta diskusija apie žmogaus ir gamtos bendrystę.

Žemaičių muziejus „Alka“ dalyvauja tarptautinio projekto „We are museums“ mokymuose kartu su dar trimis kultūros įstaigomis: „Portfolio“ meno galerija, Vytauto didžiojo universiteto žemės ūkio akademijos muziejumi ir Radvilų rūmų dailės muziejumi, kurių metu buvo inicijuotas projektas „Meno edukacija tvarumo link“, siekiant įtraukti bendruomenę į diskusiją apie klimato krizę, žmogaus santykį su gamta per kultūrinę veiklą. Projektas vyksta Telšiuose, Biržuose, Kaune ir Vilniuje.

Viena tokių iniciatyvų ir projekto dalių – režisierės R. Rakauskaitės kurtas filmas „Žalumose“ apie neįtikėtino likimo ir pašaukimo moteris: vieniems – burtininkes, raganas, kitiems – gelbėtojas, kurios vaistažolėmis ir užkalbėjimais išgydo sunkiausiomis ligomis sergančius žmones. Šios trys žolininkės, šiandienės Avicenos, pačios išgyvenusios skaudžius ir tragiškus gyvenimo lūžius, žolėse atrado išsigelbėjimą nuo kūno ir sielos negandų bei vienatvės. Jos gyvena harmoningai su gamta, kurios lobiuose slypi daugybė paslapčių, ne mažesnių nei farmacijos laboratorijose.
Filmuota meninė-dokumentinė žolininkių istorija tuo pat metu rodyta tiek Biržuose, tiek Telšiuose, o po filmo susijungta teletiltu su Biržais ir per nuotolį surengta diskusija su režisiere R. Rakauskaite bei projekto koordinatore Deimante Vilčinskaite. Pasak projekto koordinatorės, šį filmą turėtų pamatyti visas pasaulis, nes būtent toks kūrinys ir reprezentuoja Lietuvą.
Kita projekto dalis, apie kurią organizatoriai dar kalba tik puse lūpų ir neatskleidžia paslapties šydo, kokia dovana laukia bendruomenės, planuojama rugpjūčio mėnesį.


Žemaičių muziejaus „Alka“ informacija


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN