Šiaulių valstybinę kolegiją ir jos studentus garsina unikalūs baigiamieji projektai

Naujienos: Švietimas , 2021-06-23 18:14
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių r.

Jau ne pirmus metus Šiaulių valstybinę kolegiją garsina Transporto inžinerijos ir Inžinerijos mokslų katedrų studentų baigiamieji projektai – kasmet konstruojamos vis naujos transporto priemonės.
Nuo 2017 metų studentai pristatė 5 įdomius projektus, nė viena iš transporto priemonių neliko nepastebėta ir už kolegijos ribų.

Pirmiausia dienos šviesą išvydo sportinis automobilis, paskui – elektrinis pramoginis kartingas. Tada atėjo eilė elektriniam motoroleriui, vėliau studentai ėmėsi konstruoti keturratį elektra varomą dviratį, o šiemet džiaugiamės galėdami išmėginti elektra varomus triračius dviračius.
Šiaulių valstybinė kolegija džiaugiasi, kad, sujungus studentų ir dėstytojų jėgas, kūrybiškai pažvelgus į studijų procesą, galima pasiekti puikių rezultatų.

Aukštosios mokyklos bendruomenės iniciatyvos sulaukė nemažai dėmesio: vietos ir nacionalinės žiniasklaidos atstovų, socialinių partnerių. Smagu, kad pasivažinėti transporto priemonėmis ypač mėgsta Šiaulių valstybinėje kolegijoje besilankantys moksleiviai.

Elektra varomų triračių dviračių kūrybinė komanda – Autotransporto elektronikos programos studentai Laimonas Ežerskis, Ernestas Urbietis ir dėstytojas Tomas Kalinauskis.

2020 m. Autotransporto elektronikos studijų programos trečiakursiai Rokas Bereiša ir Martynas Brašiškis, padedant dėstytojui Tomui Kalinauskiui, sukūrė keturratį elektra varomą dviratį.
2019 m. Autotransporto elektronikos studijų programos absolventas Paulius Filipavičius pristatė išskirtinį baigiamąjį projektą – paties sukonstruotą elektrinį motorolerį. Projekto vadovas – Tomas Kalinauskis.

Vienas iš įspūdingiausių 2018 m. baigiamųjų projektų – elektrinis pramoginis kartingas. Kartingo autorystė priklauso Automobilių techninio eksploatavimo ir Autotransporto elektronikos studijų programų studentams Simonui Pučkoriui ir Benediktui Liaudanskui, taip pat vaikinams vadovavusiam dėstytojui Tomui Kalinauskiui.

2017 m. birželio mėnesį tų pačių studijų programų absolventai buvo pristatę irgi daug dėmesio sulaukusį baigiamąjį projektą – pačių sukonstruotą ir pagamintą sportinį automobilį. Dėstytojas Tomas Kalinauskis buvo atsakingas už mechaninę automobilio dalį, o jo kolega Ramūnas Ignatavičius rūpinosi baigiamojo projekto įforminimu ir aprašymu. Pagrindiniai sportinio automobilio kūrėjai – Automobilių techninio eksploatavimo studijų programos studentai Edvinas Buožis, Saulius Prušinskas, Tadas Prušinskas, Norbertas Miltenas ir Vidmantas Miknius, Autotransporto elektronikos studijų programos trečiakursis.

Smalsu, kokia nauja transporto priemone būsime nustebinti po metų… Laukiame tęsinio!
Tris transporto priemones – kartingą, keturratį dviratį ir sportinį automobilį – iki liepos mėnesio vidurio galima apžiūrėti prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ Šiauliuose, Tilžės g. 225.


Šiaulių valstybinės kolegijos informacija ir nuotraukos


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN