Telšių rajone - Pėsčiųjų žygis Dievo Krėslo miško mūšio partizanams atminti (Video)

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2021-05-27 17:53
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Gegužės 21-ąją suėjo 72-eji metai, kai Dievo Krėslo miške įvyko Žemaičių apygardos Šatrijos rinktinės Žarėnų kuopos partizanų susirėmimas su NKVD kariuomene. Mūšyje tragiškai žuvo 7 laisvės kovotojai, 4 paimti į nelaisvę. Laisvės gynėjams anuomet buvo vos 18-25 metai.

Skaudžiam įvykiui įprasminti Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė, bendradarbiaudama su Žemaičių muziejumi „Alka“, Ryškėnų kultūros centru, Telšių kultūros centru ir Telšių Žemaitės dramos teatru, suorganizavo 19 kilometrų pėsčiųjų žygį Dievo Krėslo, Ariškės, Saušilio ir gretimų miškų apylinkėse, kur šiuo metu įrengtos 1949-ųjų metų kovos partizanų atminimo vietos. Atminties įprasminimo idėją įgyvendinti tokiu būdu inicijavo du telšiškiai – Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės metodininkas Leonas Mileikis ir Žemaičių muziejaus „Alka“ kultūrinės veiklos koordinatorė Donata Kazlauskienė. Iniciatoriai dėkoja partneriams už bendradarbiavimą ir visokeriopą pagalbą organizuojant renginį.

Pėsčiųjų žygyje dalyvavo net 107 dalyviai iš Telšių, Tytuvėnų, Kėdainių, Klaipėdos, Radviliškio ir kitų miestų. Vyriausiems žygeiviams – per 60 metų, jauniausiam – vos šešeri.

Žygis pradėtas Tautinės giesmės giedojimu ir Tylos minute žuvusiems atminti Ryškėnų kultūros centro salėje. Čia žygeiviams pristatytas apie įvykius sukurtas reportažas ir parodytas filmas „Dievo Krėslas“ bei paskelbta užduotis – prie kryžiaus pusiaukelėje pritvirtinti trispalvę juostelę žuvusiems miško broliams ir sesėms atminti.

Atminimo vietoje, miško glūdumoje, greta įrengto bunkerio, žygio dalyvių laukė staigmena – partizaninių kovų rekonstruktoriai – sporto ir karybos klubas „Baltijos štormas“. Su jais žygeiviai noriai bendravo, dalijosi įspūdžiais ir fotografavosi.

Organizatoriai atskleidė, kad šis žygis – pirmasis, tačiau ne paskutinis, tad tokiu būdu įamžinti Dievo Krėslo miško mūšio partizanų atminimą ketinama kasmet.

Žygio rengėjai atviravo, kad nesusipratimų neišvengta. Žygio išvakarėse Ryškėnų seniūnijos iniciatyva buvo atnaujintos informacinės lentelės ir nuimtos kai kurios žygio organizatorių pakabintos maršruto kryptį nurodančios lentelės. Deja, organizatoriai apie tai nebuvo iš anksto perspėti, tad geri darbai, atlikti išvakarėse, žygio dalyviams bei organizatoriams pakišo koją ir vietoje planuotų 19 kilometrų kai kuriems žygeiviams teko sukarti po keletą kilometrų daugiau. Nemažai žygio dalyvių teko apgręžti atgal. Dėl šio nesusipratimo žygio rengėjai nuoširdžiai atsiprašo ir viliasi, jog ir kitąmet sulauks gausaus būrio žygeivių, o papildomi kilometrai tik pastiprins žuvusiųjų partizanų atminimą.

Organizatorių informacija

Video medžiaga:
https://www.facebook.com/meskatv/videos/1401342020205799


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN