Kiek kainuoja laidotuvės Kaune? Mažiausiai 600 Eur, sako jų organizatoriai

Naujienos: Verslas , 2021-05-14 06:39
El. pašto adresas: agne.jasinskiene@adverum.lt

Netekus brangaus žmogaus, jo šeimai ir artimiesiems tenka ne tik ištverti sunkų gedėjimo laikotarpį, bet ir pasirūpinti, kad velionis būtų tinkamai, oriai palaidotas. Kaune laidojimo ar kremavimo paslaugas teikia kelios dešimtys įmonių, o laidotuvių kaina, priklausomai nuo užsakovų pageidavimų, svyruoja nuo kuklių 600 iki 3000 Eur.

Tinklalapio Rekvizitai.lt duomenimis, Kaune šiuo metu registruota 51 laidojimo ar kremavimo paslaugas teikianti įmonė, tačiau ne visos jos atvirai ir noriai įvardija, kokią sumą miestiečiai dažniausiai skiria laidotuvėms. Tik dalis įmonių galimiems klientams informaciją apie kainas sutinka teikti telefonu – dauguma vis dar siūlo tartis atvykus tiesiai į laidojimo namus. Apklausus tas įmones, kurios bendrauja noriau, aiškėja, kad laidojimo paslaugų paketas, į kurį įskaičiuojamas velionio paruošimas, karsto, laikino paminklo, įkapių, šarvojimo salės, katafalko, duobės kaina, artimiesiems vidutiniškai atsieina apie 1.000 – 1200 Eur. Laidojimo verslo atstovų įvardijamos sumos patvirtina prieš keletą metų tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Berent“ atliktos apklausos rezultatus, kurie rodo, kad, 26% kauniečių nuomone, laidotuvėms paprastai tenka skirti 1000-1500 Eur.

Mažiausia suma, už kurią galima suorganizuoti laidotuves, anot verslo atstovų, gali būti 700-800 Eur, nors per karantiną, sako jie, kukliai palaidoti galima ir už 600 eurų. Pašnekovai įvardino, kad viršutinė riba, kiek gali kainuoti įprastos, suasmenintos, jaukios, tačiau jokių išskirtinių norų netenkinančios laidotuvės, dažniausiai sudaro 2000 Eur. Neįprasta, daugiau organizatorių pasiruošimo reikalaujanti atsisveikinimo ceremonija gali kainuoti ir 3000 Eur.

Vasario pradžioje Kaune duris atvėrusių „Rekviem“ atsisveikinimo namų atstovas pasakoja, kad šiemet čia jau teko organizuoti ir kuklesnių, ir puošnių laidotuvių. Iki šiol surengtų atsisveikinimų kaina svyruoja nuo 1000 Eur, kai salė buvo užsakyta kelioms valandoms, iki daugiau kaip 3000 Eur – tuomet artimieji daug dėmesio skyrė salės papuošimui, papildomai nuomojosi banketinę salę, į kurią sugrįžo po ceremonijos kapinėse. Nenuomojantys salių ir pasirinkę tik kremavimą klientai tilpo ir į 600-800 Eur sumą, priklausomai nuo išsirinktos urnos.

Kremavimas nėra brangiausias
Nors palaikų kremavimas Lietuvoje tampa vis įprastesne praktika, pasitaiko, kad jo vis dar atsisakoma dėl įsivaizduojamos didelės kainos. Tačiau Kauno laidojimo namų atstovai pasakoja, kad dažniausiai kremavimo kaina sudaro mažesniąją dalį laidotuvėms išleidžiamos sumos. Pavyzdžiui, pats kremavimas „Lietuvos krematoriume“ su kapsule pelenams kainuoja 391 Eur, su transportavimu į ir iš krematoriumo ši paslauga gali kainuoti iki 540 Eur, kainą taip pat kilstelėti gali pasirenkama urna. Jeigu kremuojama su karstu, dažniausiai pasirenkamas pušinis, nelakuotas karstas, kurio kaina svyruoja tarp 170-190 Eur.

Laidojimui skirto karsto vidutinė kaina sudaro apie 400-600 Eur. Ši suma taip pat varijuoja – nuo 100 Eur už patį kukliausią variantą iki 1500 ar 2000 Eur už prašmatnų. Šarvojimo salės nuoma Kaune vidutiniškai kainuoja nuo 80 iki 250 Eur, laidojimo drabužiai – nuo 40 iki 150 Eur, katafalkas nuomojamas už 100-200 Eur.

Kalbinti laidojimo namų atstovai teigia, kad papildomai gali kainuoti laidotuvių vainikai, šarvojimo salės dekoravimas gėlėmis, giesmininkų ar muzikantų paslaugos, gedulingi pietūs, auka bažnyčiai, kapavietė ir kitos paslaugos. Jie taip pat užsimena teikiantys nuolaidų, kurios, vėlgi, priklauso nuo pasirinktų paslaugų kiekio ir sąlygų.

Į laidojimo paketą laidojimo namai neįskaičiuoja kapavietės, duobės kasimo ir kapavietės dokumentų tvarkymo paslaugų - už tai Kaune yra atsakinga savivaldybės kapinių priežiūros įmonė.

Palengvinti atsisveikinimą
„Rekviem“ – vieninteliai iš visų apklaustų Kaune laidojimo paslaugas teikiančių įmonių savo paslaugų kainas pateikia interneto tinklalapyje, jas taip pat galima sužinoti paskambinus visą parą veikiančiu telefonu. Anot kalbinto įmonės atstovo, tam yra keletas priežasčių.

„Laidojimo ceremonija yra labai asmeniškas, jautrus, nekasdieniškas įvykis. Su mirusiuoju visi norime atsisveikinti oriai, tokią akimirką artimųjų neturėtų slėgti skambučių laidojimo paslaugų įmonėms maratonas. Žmonėms reikia suteikti kiek galima daugiau aiškumo ir pagalbos tokiu būdu palengvinant ir taip sunkią akimirką”, - įsitikinęs pašnekovas.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN