Nelegalus ir lengvas uždarbis tapo nuostolių šaltiniu

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-04-27 18:39
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių r.

Pakliuvusi ant socialiniame tinkle „Facebook“ rasto sukčių skelbimo, siūlančio papildomai užsidirbti net neišeinant iš namų, 19-metė Šiaulių rajono gyventoja prarado 2500 eurų.
Jauna ir patikli mergina balandžio pradžioje per „Messenger“ programėlę susisiekė su skelbimo autoriumi ir sužinojo, kad darbas – labai nesudėtingas: tereikės iš savo banko sąskaitos, į kurią pradės plaukti pinigėliai, pervesti juos į nurodytą sąskaitą, 10 procentų sumos pasiliekant sau kaip uždarbį. Nors jokia darbo sutartis sudaryta nebuvo, nors nurodytoji sąskaita priklausė merginai, o ne „darbdaviui“, įtarimų, anot šiaulietės, jai nekilo.

Po savaitės tokio darbo mergina sulaukė žinutės su reikalavimu grąžinti 170 eurų už paspirtuką, kurį neva ji pardavė ir kurio pirkėjas negavo. Po to sulaukė dar vieno prašymo grąžinti pinigus už negautą prekę. Kadangi šiaulietė jokia prekyba neužsėmė, ji situaciją išsiaiškinti internetu ir telefonu pabandė su savo „darbdaviu“. Deja, šis „Facebook“ panaikino savo paskyrą, o telefoną išjungė. Štai tik tada merginai atėjo suvokimas, kad ji tapo sukčių auka.

Po konsultacijų su advokatu ji priėmė sprendimą visiems jai pinigus pervedusiems asmenims pinigus grąžinti. Į jų sąskaitas iš savo santaupų ji pervedė apie 2500 eurų ir kreipėsi į policiją.
Mergina nukentėjo dėl savo patiklumo. Ji teigia, kol jai nepradėjo rašyti apgauti žmonės, ji nebuvo girdėjusi apie tokiu būdu vykdomus sukčiavimus.

Jūs gi dabar sužinojote apie tokį sukčiavimo būdą, tad nekartokite merginos klaidos ir neužkibkite ant internetinių pasiūlymų greit ir lengvai užsidirbti. Būkite įžvalgūs ir visada situaciją vertinkite įtariai, nes niekas ir už nieką pinigų lengvai nedalina.


Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN