Klaipėdos kriminalistai sulaikė du vyrus įtariamus psichotropinių medžiagų kontrabanda į Lietuvą (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-04-15 18:34
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir jų atgabenimo kontrabandos būdu į Lietuvos Respubliką.

2020 m. rugpjūčio mėn. Skuode, Vilniaus gatvėje, Skuodo r. PK pareigūnai Klaipėdos kolegų prašymu sulaikė individualią veiklą vykdantį Skuodo rajono gyventoją. Asmens dalinės apžiūros metu pas jį rasta narkotinės medžiagos – kanapių.

Atlikus apžiūrą šio asmens automobilyje rasta virš 400 g psichotropinės medžiagos – amfetamino, kanapių, trintuvė (smulkintuvas) su kanapių pėdsakais bei elektroninės svarstyklės su kanapių (kanapių dervos) pėdsakais.

Šis 28 metų vyriškis teisėsaugai žinomas – 2015 metais jam buvo pareikštas įtarimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis be tikslo jas platinti. 2020 metais jam pareikštas įtarimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Tęsiant tyrimo veiksmus gauta duomenų, kad psichotropines medžiagas minėtas vyriškis, veikdamas kartu su vienoje iš uostamiesčio įmonių dirbančiu, anksčiau neteistu, 36 m. vyru, gyvenančiu Klaipėdoje, užsisakydavo internetu iš kelių Europos valstybių. Šios medžiagos buvo atsiunčiamos paštu arba per kurjerių tarnybas pristatomos į 36 m. vyrui tuomet priklausiusią negyvenamą sodybą Skuodo rajone.

Taip pat 2020 m. rugpjūčio mėn. pabaigoje KPONTV pareigūnai Skuodo pašto skyriuje poėmio metu paėmė vienam iš bendrininkų adresuotą laišką, kuriame buvo rasti apie 4 g psichotropinės medžiagos – DMT.

Vienas iš įtariamųjų buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, vėliau jam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Kitam įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 8 iki 10 metų.

Už narkotinių, psichotropinių medžiagų gabenimą per Lietuvos Respublikos valstybės sieną nepateikiant muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengiant arba neturint leidimo numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


Video medžiaga:


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN