Apstulbintas senjoras iš Šiaulių neteko banko mokėjimo kortelės ir atskleidė PIN kodo paslaptį

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-03-15 20:26
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių m.

Tarp policijos pareigūnams tenkančių tirti nusikalstamų veikų, vienos iš emociškai jautriausių yra sukčiavimo bylos, kuriose nukentėjusieji – apgauti garbaus amžiaus senjorai, praradę savo santaupas.
Šiuo metu Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai siekia nustatyti vyro, dėl kurio nusikalstamos veikos 87 metų šiaulietis prarado banke laikytas savo santaupas, asmenybę.
Praėjusių metų lapkričio 8-osios vidurdienį senolis sulaukė telefoninio skambučio, kuris buvo labai netikėtas. Skambinęs vyras prisistatė esąs iš policijos ir pareikalavo tuoj pat atidaryti duris. Netikėtumo faktorius suveikė ir šeimininkas buto duris atidarė.
Atėjęs „pareigūnas“ senolį apibėrė klausimais, neleisdamas jam atsipeikėti: kaip mokat mokesčius, ar naudojatės banko mokėjimo kortele, parodykit kortelę, koks jos PIN kodas?
Kai pasimetęs ir klausimais užatakuotas šiaulietis PIN kodą pasakė ir banko mokėjimo kortelę pateikė, atėjusysis ją čiupo ir nėrė lauk pro duris.
Sukčius, kuriam garbus amžius – ne kliūtis jo užmačioms lengvai prasimanyti pinigų, nuskubėjo prie bankomatų ir iš senjoro sąskaitos per keletą kartų pasisavino 1600 eurų. Tada dar prasisuko per prekybos centrus ir už įvairius pirkinius, kurių bendra vertė – beveik 1000 eurų, atsiskaitė pasisavintąja banko mokėjimo kortele.
Šiaulių miesto ir rajono komisariato tyrėjai dėl sukčiavimo, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone, neteisėto jos panaudojimo ir neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jiems pavyko nustatyti asmenį, apsiprekinusį su senjoro banko mokėjimo kortele. Nors vyras ir su veidą dengiančia kauke, tačiau, įsižiūrėję į jo laikyseną, aprangą, pamėginkite identifikuoti jo asmenybę. Jūsų pagalba labai padėtų teisingumui įgyvendinti
Savo įtarimais, koks tai galėtų būti asmuo, pareigūnai prašo pasidalinti su ikiteisminį tyrimą atliekančią vyr. tyrėja Laura Čepiene telefonais (8 700) 61467 arba (8 672) 50701, arba parašyti elektroniniu paštu laura.cepiene@policija.lt.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN