Klaipėdos kriminalistai užkirto kelią galimam jaunimo grupuočių santykių aiškinimuisi brutualiais būdais (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-03-04 22:52
El. pašto adresas: paleicik@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos m.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai atlieka didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl plėšimo, panaudojant šaunamąjį ginklą, grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, pasikėsinimo sunkiai sutrikdyti žmonių sveikatą bei kitų nusikalstamų veikų.
Uostamiesčio teisėsaugininkai užkirto kelią tolimesniam Klaipėdos jaunimo grupuočių santykių aiškinimuisi brutaliais būdais.

2019 m. spalio mėn. pradžioje į Klaipėdos policiją kreipėsi klaipėdietis, kuris paaiškino, kad Klaipėdoje, Rimkuose, jį apšaudė ir sužalojo nepažįstami asmenys. Užpuolikai taip pat pagrobė nukentėjusiojo turėtus pinigus bei jo vilkėtą bliuzoną.
Medicinos ekspertai nukentėjusiajam nustatė kirstinius, įtariama, kirviu padarytus, galvos, šautinius – krūtinės ir nugaros, bei kitus sužalojimus, atitinkančius nežymaus bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo mastus.
Dėl šio užpuolimo Klaipėdos miesto PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nustačius, kad nusikaltimo padarymas gali būti susijęs su jaunimo nusikalstamų grupuočių tarpusavio santykių aiškinimusi, tyrimą netrukus perėmė Klaipėdos apskrities VPK KPONTV.
Policijos pareigūnai operatyviai atliko įtariamųjų paiešką ir nustatė tris, įtariama, nusikaltime dalyvavusius jaunuolius. 2019 m. spalio mėn., atlikus įtariamųjų sulaikymo operaciją, pas juos gyvenamosiose ir kitose patalpose rasti ir paimti ašarinių dujų balionėliai, peiliai, kaip įtariama, narkotinės bei psichotropinės medžiagos, steroidai.
Pas įtariamą nusikalstamos veikos organizatorių taip pat rastas didelis kiekis (daugiau nei 400) šaudmenų. Du įtariamieji tąkart buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau jiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
Tęsiant tyrimą buvo nustatyta, kad įtariamieji konfliktavo bei siekė susidoroti ir su kitais, teisėsaugininkams taip pat žinomais, asmenimis.

Įtariama, kad 2020 m. birželio mėn. šeši jaunuoliai, turėdami tikslą užpulti ir sunkiai sutrikdyti nukentėjusiųjų sveikatą, Klaipėdoje suorganizavo susitikimą su jais. Tačiau pastarieji aktyviais veiksmais pasipriešino užpuolikams ir nusikaltimas nepavyko.
Turima duomenų, kad įtariamieji, pasitelkę tris bendrininkus iš Šiaulių, tą pačią dieną suplanavo dar vieną nukentėjusiųjų užpuolimą ir dar kartą iškvietė juos į susitikimą. Policijai gavus duomenų apie planuojamą užpuolimą, nusikaltimas buvo užkardintas.
KPONTV pareigūnams surinkus pakankamai duomenų apie ankščiau įvykdytas nusikalstamas veikas ir siekiant užkirsti kelią tolimesnei grupuočių konfrontacijai, 2021 m. vasario mėn. atlikta didelio masto įtariamųjų sulaikymo operacija.
Pas įtariamuosius Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse kartu su Šiaulių apskrities VPK KPONTV pareigūnais atlikta virš 10 kratų. Rasta ir paimta apie 30 000 eurų, galimai gautų iš nusikalstamos veikos, didelis kiekis pneumatinių ir dujinių ginklų, kitos, galimai žaloti žmones skirtos, priemonės (kastetas, peiliai, metaliniai strypai, kirviai), įtariama narkotinės (psichotropinės) bei dopingo medžiagos.
Šeši asmenys buvo sulaikyti ir uždaryti į Klaipėdos apskrities VPK areštinę, vėliau jiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
Įtarimai padarius nusikalstamas veikas iš viso pareikšti septyniems asmenims. Dar trys asmenys apklausti specialiaisiais liudytojais. Apribotos teisės į kratų metu rastas ir paimtas pinigines lėšas.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.
Už plėšimą, panaudojant šaunamąjį ginklą, numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 10 metų.
Už sunkų sveikatos sutrikdymą dėl savanaudiškų paskatų baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 12 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Video medžiaga:


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN