Dalyvaujamasis biudžetas: kretingiškiai pateikė 24 idėjas

Naujienos: Savivalda , 2021-03-04 22:47
El. pašto adresas: paleicik@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Jau antrus metus kretingiškiai gali būti savo rajono šeimininkais ir paskirstyti dalį bendro rajono biudžeto dalyvaudami Gyventojų iniciatyvų projekte. Šiemet kretingiškiai pateikė 24 projektų idėjų pasiūlymus gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Kurias idėjas savivaldybė turėtų įgyvendinti, balsuodami nuspręs patys Kretingos rajono gyventojai.
„Sutvarkyti ar įrengti poilsio, laisvalaikio ir pramogų zonas, parkus, gatvių apšvietimą, šaligatvius, tiltus, mažosios architektūros elementus, skulptūras ir įvairiausius objektus – tai tik dalis idėjų, kurias pasiūlė Kretingos rajono gyventojai šiais metais. Didžiausio žmonių palaikymo sulaukusios idėjos bus įgyvendintos – mažos apimties Kretingos miesto bei rajono projektai per vienerius metus, didelės apimties – per dvejus metus“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.
Rajono gyventojai iniciatyvas teikė trims kategorijoms. Mažos apimties iniciatyvų (iki 20 tūkst. eurų) Kretingos miesto seniūnijoje sulaukta 3, mažos apimties iniciatyvų Kretingos rajone – 11, o didelės apimties iniciatyvų (iki 120 tūkst. eurų) visame Kretingos rajone – 10.
Savivaldybės administracijos specialistams įvertinus, ar pateiktos idėjos atitinka Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos reikalavimus, galutinį idėjų sąrašą patvirtins mero sudaryta darbo grupė.
Tuomet gyventojai patys balsuodami nuspręs ir įvertins, kurių iniciatyvų labiausiai reikia Kretingos rajone. Savo valią galės išreikšti Kretingos rajone gyvenamąją vietą deklaravę, ne jaunesni nei 16-os metų gyventojai, nuo gegužės 1 d. iki birželio 1 d.
Ant grindinio trykštantis fontanas Kretingoje, poilsio bei aktyvaus laisvalaikio zona Vydmantų gimnazijos teritorijoje, dviračių tako nuo Vydmantų iki Palangos apšvietimas ir Senosios Įpilties poilsiavietės erdvių sutvarkymas – šios pačių rajono gyventojų pasiūlytos idėjos tapo lyderėmis praėjusiais metais pirmą kartą Kretingos rajone vykusiuose Gyventojų iniciatyvų rinkimuose.
Rajono biudžete numatyta 180 tūkst. eurų praėjusių ir šių metų iniciatyvoms įgyvendinti.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN