Kretingos viešoji biblioteka rengiasi vykdyti „Edukraft“ pamokas

Naujienos: Švietimas , 2021-02-23 17:46
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, sekdama Vilniaus Šiaurės licėjaus ir Vilniaus VGTU Inžinerijos licėjaus pavyzdžiu, rengiasi vykdyti „Edukraft“ pamokas.
Siekiant Kretingos bibliotekoje sukurti tinkamas sąlygas vaikų ir jaunų žmonių kūrybiškumo skatinimui, nuo šiuo metų vasario mėnesio ruošiamasi vykdyti Atviros erdvės jaunimui „Savas kampas“ programoje numatytą jaunų žmonių užimtumo veiklą – nemokamą „Edukraft“ būrelį. Kas tai? Sujungus tradicinę edukaciją ir „Minecraft“ žaidimą, sukurta programa „Edukraft“, leidžianti naujais metodais vaikams ir jaunimui gilinti turimas žinias, ugdyti kūrybiškumo gebėjimus ir įkvėpti jaunuolius nuolatiniam mokymuisi. „Edukraft“ žaidime vis kuriamos įvairių bendrųjų dalykų užduotys ir iššūkiai, tai apjungiama į vieną istoriją, kurią išspręsti ir įveikti turi programos dalyviai. Anot „Edukraft“ bendraįkūrėjo Dariaus Kniūkštos, „Minecraft“, kaip kompiuterinis žaidimas, kuriamas jau 12 metų. „Microsoft“ įmonė, perpirkusi šį žaidimą, prieš 5 metus pradėjo kurti specialią versiją švietimui „Minecraft: Education Edition“. „Microsoft“ pamatė, kad šis žaidimas gali būti naudojamas šiuolaikiškai ugdyti įvarius įgūdžius.
„Ne vienerius metus generuojant šią idėją ir kuriant vaizdo siužetus „Youtube“ paskyroje pastebėjau, kad vaikai ir jaunimas turi tiek daug motyvacijos žaisti ir kurti internetinius žaidimus, kad nusprendžiau ieškoti būdų, kaip šią šiuolaikinių jaunimo erdvių energiją Lietuvoje panaudoti ugdymui. Po kurio laiko pradėjome dirbti su „Minecraft: Education Edition“ platforma ir supratome, kad tai yra įrankis, sprendžiantis daug esminių mokymo ir tobulėjimo problemų. Šis įrankis yra nuostabus, bet, kad jis būtų plačiai ir tikslingai naudojamas, reikės daug darbo. Dėl to ir atsirado – Edukraftas“, - teigia D. Kniūkšta.
Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje „Edukraft“ būrelį planuojama organizuoti nuotoliniu būdu, situacijai pasikeitus – bibliotekoje. „Edukraft“ programai vykdyti būtinas būrelio vadovas, padedantis dalyviams įgyvendinti dienos užduotis, palaikantis ir motyvuojantis, suprantantis ir mokantis valdyti „Minecraft“ žaidimo įrankius ir turinį. Anot Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininko darbui su jaunimu, šios programos vadovo Mindaugo Orlovo, užsiėmimus planuojama pradėti dar vasario mėnesį. Vasario pradžioje paskelbus registraciją į „Edukraft“ užsiėmimus sulaukta begalės norinčių užsiregistruoti laiškų ir skambučių. D. Kniūkštos nuomone: „Šis žaidimas „Minecraft“ vaikams ir jaunimui yra labai artimas ir pažįstamas. Tai jų mėgstamas laisvalaikio praleidimo būdas, tai yra labiausiai pasaulyje perkamas žaidimas visais laikais.“ Manoma, kad moderni programa susilauks pasisekimo ir aktyvaus kretingiškių dalyvavimo. Šiuo metu svarstoma apie galimybę burti net keletą „Edukraft“ būrelio grupių. M. Orlovas apie tai, kokių įgūdžių reikia turėti norint organizuoti tokio pobūdžio užsiėmimus vaikams ir jaunimui: „Būrelio vadovas turi išmanyti pagrindinius pedagogikos principus ir suprasti žaidimo „Minecraft“ esmę. Jei niekada anksčiau nesi susidūręs su šiuo žaidimu, tai gali pasirodyti labai sudėtinga užduotis.“ Žaidžiantiesiems „Minecraft“ žaidimą Edukrafto mokymo programa yra gana lengvai suprantama, dalyviai noriai įsitraukia net į sudėtingiausių užduočių įgyvendinimą. M. Orlovo teigimu, šis žaidimas yra modernus ir šiuolaikiškas būdas įtraukti vaikus į kūrybiškumą ir mokymosi motyvacijas skatinančio žaidimo eigą.
Daugiau informacijos apie „Edukraft“ nuotolinio mokymo programas rasite: www.edukraftas.lt
Registracija į nuotolinį „Edukfraft“ būrelį el. paštu: jaunimas@kretvb.lt, socialiniame tinkle Facebook (Atvira edrvė jaunimui „Savas kampas“)


Informaciją parengė
vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir viešinimui
Brigita Barkauskaitė
El. p. brigita.barkauskaite@kretvb.lt, tel. +370 671 86 477


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN