Prieš Vasario 16-ąją – gyventojai linkę apsirūpinti tautine atributika

Naujienos: Verslas , 2021-02-12 11:25
El. pašto adresas: g.valaityte@publicum.lt
Vietovė: Vilniaus m.

Šiemet dėl karantino sumažėjus turistų srautui ir apribojus renginius, pastebimas kiek mažesnis tautinės atributikos poreikis. Tačiau tradiciškai Vasario 16-ąją gyventojai ir toliau apsirūpina tautiniais simboliais. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, teigia, kad nors tautinių suvenyrų pardavimai turistų pamėgtose centrinėse miestų vietose yra sumažėję, išlieka stabili tautinės atributikos paklausa.  

„Vasario 16-oji užima ypatingą vietą mūsų savimonėje, kaip ir įvairios ją lydinčios lietuviška simbolika pažymėtos prekės. Nors šiais metais tautinės atributikos asortimento pardavimai šiek tiek sumažėję dėl turistų skaičiaus sumažėjimo, lietuviai Valstybės atkūrimo dieną švęsti ir tautine atributika yra linkę apsirūpinti ir toliau“, – sako V. Budrienė.

V. Budrienės teigimu, populiariausios tautiniais simboliais paženklintos prekės yra rašikliai su Vyčio simboliu, tekstiliniai maišeliai su tautiniais motyvais, vėliavos spalvomis paženklinti raktų pakabukai ir panašūs tautinės simbolikos suvenyrai. Šių prekių pardavimai tolygiai pasiskirsto per visas šalies parduotuves.

Gyventojai tautiniais simboliais pažymėtus rašiklius ar raktų pakabukus įsigyja ne tik asmeniniam naudojimui, bet ir dovanoms. Tuo tarpu tekstiliniai maišeliai, tarp jų ir su tautine simbolika, po truputį keičia plastikinius pirkinių maišelius. Taip pat tautinių suvenyrų įsigyja moksleiviai bei studentai – net ir mokantis nuotoliniu būdų rengiami Valstybės atkūrimo dienos minėjimai, lydimi įvairių tautinių atributų.

„Matome, kad gyventojai yra linkę įsigyti ne tik simbolinę, bet ir praktinę funkciją turinčių tautine simbolika paženklintų prekių, kas rodytų, kad tautinis sąmoningumas ir valstybės simboliai vis labiau įsitvirtina ir užima svarbią vietą kasdieniame gyvenime“, – teigia prekybos tinklo komunikacijos vadovė.

Pardavimų duomenys rodo, kad tautinės atributikos asortimento prekių centrinėse miestų dalyse esančiose mažesnėse formato parduotuvėse šiuo metu nuperkama mažiau. Mat dėl karantino ir taikomų ribojimų turistų skaičiui drastiškai sumažėjus, pastebimi mažesni šio asortimento pardavimai turistams patraukliose vietose esančiose parduotuvėse. Tačiau per visas parduotuves paklausa išlieka daugmaž stabili.

Tautiniais suvenyrais pirkėjai apsirūpina ne tik prieš Vasario 16-ąją, bet ir prieš kitas valstybines šventes, įsimintinesnius sporto ar kultūros įvykius.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN