Suimtas sukčiavimu įtariamas telšiškis, nuo kurio galbūt nukentėjote ir jūs

Naujienos: Teisėtvarka , 2021-01-29 20:39
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Sausio 28 d. Telšių apylinkės teismo Telšių rūmai mėnesiui sankcionavo 22 metų Telšių gyventojo Luko Šarpnicko, kuris įtariamas didelės vertės svetimo turto sukčiavimu ir dokumentų klastojimu, suėmimą. Save patikimu verslininku prisistatančiam telšiškiui per pastarųjų vienerių metų laikotarpį – tai jau aštuntas ikiteisminis tyrimas. Ankstesniuose tyrimuose jis buvo įtariamas ne tik sukčiavimu bei dokumentų klastojimu, bet ir nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu ar realizavimu ir nežymiu sveikatos sutrikdymu.
Į Telšių ir Šiaulių apskrities policijos kriminalistų akiratį Lukas Šarpnickas pateko, kai sausio viduryje buvo gautas advokato iš Vilniaus pareiškimas. Atstovaudamas vienai automobiliais prekiaujančiai Vokietijos bendrovei, jis pareigūnų prašė pradėti ikiteisminį tyrimą ir minėtą asmenį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Praėjusių metų gruodį telšiškis su viena Vokietijos bendrove sutarė dėl keturių transporto priemonių pirkimo. Vaikinas už BMW 325, MERCEDES BENZ B200, ŠKODA OKTAVIA ir JEEP GRAND CHEROKEE suderėjo 25 700 eurų. Lietuvis, nusiuntęs monitoriaus ekrano nuotrauką, kurioje matyti už perkamus automobilius padaryti bankiniai pavedimai, įtikino vokiečių bendrovės vadovą, kad pinigai sumokėti ir paskatino jį transporto priemones pakrauti į vilkiką bei išsiųsti į Lietuvą. Kai vokiečiai nesulaukė į sąskaitą įkrintančių pinigėlių, Lukas Šarpnickas juos tikino, kad tuoj pat išspręs šią problemą. Tačiau realiai jis jokių pavedimų atlikęs nebuvo, o vokiečiai buvo gavę tik klastočių vaizdus.
Telšiškis sausio 26 d. policijos pareigūnų buvo sulaikytas, kai pardavė iš Vokietijos bendrovės pasisavintą automobilį BMW 325. Sulaikymo metu pas jį rasti dar du iš apgautosios bendrovės pasisavinti automobiliai. Dar vienas pasisavintas automobilis iš vaikino buvo paimtas anksčiau. Kadangi automobiliui buvo paskelbta paieška, tai Luko Šarpnicko vairuojamą automobilį Utenoje sustabdę pareigūnai jo jam nebeatidavė.
Iki šiol įtariamajam buvo skiriamos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu. Tačiau jos buvo neefektyvios, nes vaikinas darė vis naujas nusikalstamas veikas. Tyrėjai mano, kad dar yra ir tokių, apie kurias jie nežino. Siekiant nustatyti visas Luko Šarpnicko nusikalstamas veikas, kviečiami atsiliepti visi nuo jo nukentėję gyventojai. Pareigūnai informacijos laukia telefonais (8 700) 62800, (8 611) 11406 arba elektroniniu paštu redas.vaisvilas@policija.lt.
Šįkart įtariamajam taikyta pati griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN