Kolegos per nuotolį – kaip užtikrinti sklandų komandos darbą virtualiai?

Naujienos: Verslas , 2021-01-19 22:36
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Dirbant virtualiai nebelieka galimybės su kolegomis pasišnekučiuoti prie kavos aparato ar persimesti naujienomis prasilenkus biure. Galų gale, nebe taip paprasta pasiūlyti ir reikalingą emocinę paramą. Vis dėlto, išlaikyti kolegišką ryšį įmanoma sąmoningai to siekiant ir įdėjus šiek tiek pastangų bei pasitelkus technologinius sprendimus.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, padėsiančiais sustiprinti komandos dvasią.
#1. Pasitikrinkite interneto ryšio spartą. Kokybiškam nuotoliniam komandos darbui, žinoma, svarbiausias yra greitas ir pastovus interneto ryšys. Verta žinoti, kokia ryšio sparta tinka skirtingoms programoms ir vaizdo skambučiams bei atitinkamai pasirūpinti sklandžiu interneto ryšiu namuose.
Savo interneto spartą galite pasitikrinti tiesiog internete, pavyzdžiui, svetainėje speedtest.net. Minimali rekomenduojama interneto sparta grupiniam „Zoom“ skambučiui yra 800 Kbps, tuo tarpu „Microsoft Teams“ – 500kbps/1Mbps, o „Google Hangouts“ – 3.2 Mbps.
#2. Išskirstykite bendravimo kanalus. Net jei ir turite bendrą interneto platformą komandos darbo planavimui ir užduočių bei dokumentų tvarkymui, vertėtų susitarti dėl papildomų komunikacijos priemonių.
Atskyrę kanalus išvengsite informacijos kratinio – kai vienoje vietoje persipynę einamųjų darbų užklausos, skubios žinutės ir neoficialūs pašnekesiai. Todėl rekomenduojama drauge nuspręsti, kurios programos daugumai jūsų komandos narių yra patogiausios darbui, vaizdo skambučiams, skubioms užklausoms, o kurios – neoficialiems pašnekesiams.
Be abejo, vaizdo konferencijoms ir dokumentų tvarkymui puikiausiai tiks rinkos lyderių „Microsoft Teams“, „Zoom“ ir „Google Hangouts“. Tuo tarpu pačioms svarbiausioms ir skubiausioms užklausoms galite rinktis telefoninį skambutį arba žinutę programoje „WhatsApp“. Svarbu, kad įrankį turėtų ir juo kasdien naudotųsi kiekvienas komandos narys.
Neoficialiems vaizdo pašnekesiams ir susirašinėjimams gali pakakti programos „Messenger“. Neseniai pristatyta ir kompiuterio darbalaukiui skirta programos versija, todėl ja naudotis dar patogiau.
#3. Būkite pasiekiami. Vienas iš darbo namuose trūkumų pasirodo tada, kai nematome ir nežinome, ar šiuo metu kolega yra susitikime, kalba telefonu ar tiesiog pietauja.
Bendrą komandos darbą palengvinsite su kolegomis pasidalinę savo užimtumo kalendoriumi. Jame reguliariai žymėkite ilgesnės trukmės susitikimus ar pietų pertraukas. Dar patogiau planuoti darbus bus į savo kalendorių įsitraukus ir kitų kolegų elektroninius darbo kalendorius. Tokias funkcijas turi „Microsoft Outlook“ ir „Google Calendar“ programos.
#4. Geri santykiai turi būti kuriami nuolatos. Visada prisiminkite vieną paprastą tiesą – bet kokie santykiai turi būti kuriami ir puoselėjami. Visų pirma, stenkitės įtraukti kolegas į bendras veiklas bei inicijuokite ritualus. 15 min. pertraukėlė su kava ir vaizdo skambučiu neoficialiems pašnekesiams, savaitės naujienų aptarimas, „Mano dienos/savaitės įvykis“ ar bet kuri kita tema bendram komandos pašnekesiui.
Dirbant iš namų nejučiomis įsisukame į ratą, kuriame sprendimus priimame vieni patys ir komandiniai minčių lietūs atrodo neverti laiko. Tačiau net ir nuotoliniu būdu juos organizuoti verta. Per karantiną mūsų socialinis ratas ypač susiaurėja, o kartu siaurėja ir mūsų požiūrio kampas. Dėl to net paprastos kūrybinės užduotys gali pareikalauti kur kas daugiau pastangų. Pabendravę su kolegomis išplėsite savo minčių lauką ir į užduotį pažiūrėsite kitomis akimis. Be to, kolegoms tai irgi bus vertinga patirtis bei galimybė pasijusti reikalingiems ir įtrauktiems.
Taip pat patartina laikytis ir tam tikro etiketo. Pavyzdžiui, neverskite kolegos įsijungti vaizdo kameros, jeigu šis nenori to daryti. Gali būti, kad žmogus nėra pasiruošęs ar tiesiog jaučiasi nepatogiai. Kitu atveju jis visą pokalbio laiką žvilgčios į savo atvaizdą ir niekaip negalės atsipalaiduoti.
Geras kolega taip pat turėtų mokėti išklausyti ir leisti pasisakyti kitiems pokalbio dalyviams. Jeigu yra uždaresnių ar mažiau drąsių kolegų, padėkite jiems užduodami neutralius klausimus. Tikras, atviras ir abipusis pokalbis tik sustiprins komandinę dvasią.
#5. Vertingi įrenginių priedai. Galbūt nusimato trumpas skambutis su kolegomis ir jums atrodo, kad galėsite telefoną pasilaikyti rankoje. Tačiau natūraliai nuo rankos virpantis vaizdas tik trikdys klausančiuosius, todėl iš anksto pasirūpinkite stabiliu pagrindu.
Telefonams pravers specialūs laikikliai, padėkliukai, o kompiuteriams – reguliuojamo aukščio stovai, kad kamera būtų akių lygyje, taip pat specialūs kompiuterių padėklai, jeigu dirbate ne prie stalo.

Daugiau informacijos:
Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims
M +370 683 66319
@ andrius.baranauskas@tele2.com


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN