„Omniva LT“: tikėjomės, kad šis kalėdinis laikotarpis bus kitoks

Naujienos: Verslas , 2021-01-08 09:50
El. pašto adresas: edita@adverum.lt

Didžiausią 300 paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Omniva LT“ skaičiuoja rekordinius kalėdinio laikotarpio rezultatus:
• 2020 m. lapkričio–gruodžio mėn. siuntų apimtis buvo 2,4 karto didesnė, palyginti su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu.
• Paskutinį 2020 m. mėnesį pristatyta 37 proc. daugiau siuntų, palyginti su prieššventiniu spalio mėn.
• Iš viso per 2020 m. pristatytų siuntų skaičius paaugo 2,5 karto, palyginti su 2019 m.
Šventiniam periodui ir didesniam siuntų srautui karantino metu „Omniva LT“ ruošėsi iš anksto. „Tikėjomės, kad šis kalėdinis laikotarpis bus kitoks, todėl jam ruošėmės. Spalio pradžioje pradėta stiprinti komanda ir gruodį įmonės darbuotojų skaičius išaugo iki 500 žmonių, įrengta 21-a laikina siuntų atsiėmimo „Džiaugsmo stotelė“ Lietuvos miestuose ir miesteliuose, atnaujinta budinčių kurjerių paslauga, o paštomatai buvo aptarnaujami visomis savaitės dienomis“, – pasakoja „Omniva LT“ vadovas Simonas Bielskis.

Be to, aktyviai pradėta vykdyti tinklo plėtra – prie populiariausių paštomatų pridėti papildomi moduliai, kuriais paštomatų skyrelių skaičius padidintas nuo 34 iki 37 tūkst. Bendrovė tęsia plėtrą ir iki 2021 m. sausio pabaigos planuoja turėti daugiau nei 40 tūkst. paštomatų skyrelių – tai yra 20 proc. daugiau nei iki plėtros pradžios praėjusio gruodžio pradžioje.

Siuntų skaičius sparčiai augo nuo pirmojo karantino pradžios

Pasak S. Bielskio, ryškų siuntų skaičiaus augimą įmonė pajuto per pirmąjį karantiną kovo–balandžio mėnesiais, kai išsiųstų siuntinių skaičius kas mėnesį didėjo po 50 proc. Anot jo, siuntų skaičius šventiniu laikotarpiu išauga kasmet, tačiau 2020 metų pirmas ketvirtis išryškino naujas tendencijas ir leido prognozuoti siuntų skaičiaus augimą.

Dėl įvestų griežtesnių antrojo karantino ribojimų daugelis negalėjo nuvykti į mėgstamas parduotuves apsipirkti, nupirkti dovanų ir jų fiziškai perduoti artimiesiems ar įsigyti kitų būtinų prekių, todėl išaugo elektroninių parduotuvių užsakymų kiekis, taip pat siuntų skaičius ir klientų ratas. Vien per 2020 m. lapkritį ir gruodį „Omniva LT“ pradėjo dirbti su daugiau nei 400 naujų verslo klientų, nuolatos didėjo ir privačių klientų skaičius.

Dauguma OMNIVA paštomatų stovi šalia prekybos vietų, į kurias žmonių vykimas nėra ribojamas, todėl klientai, vykdami apsipirkti, šventiniu laikotarpiu galėjo išsiųsti ar pasiimti siuntas iš paštomatų, budinčių kurjerių ar „Džiaugsmo stotelių“. Anot bendrovės atstovų, dažniausiai klientai pirko ir artimiesiems siuntė knygas, kompiuterius, kompiuterinius ir stalo žaidimus, įvairią kalėdinę atributiką.

Papildomos priemonės pasiteisino

„Viso šventinio laikotarpio metu nuolat informavome klientus dėl galimo ilgesnio siuntų pristatymo termino ir ieškojome naujų sprendimo būdų, kaip siuntas pristatyti kuo greičiau. Daugumą siuntinių, kurie buvo išsiųsti net ir po mūsų nurodyto galutinio termino, pavyko pristatyti iki švenčių. Prie šios sėkmės prisidėjo ir mūsų klientai, kurie išgirdo kvietimą solidarizuotis ir siuntas atsiėmė per vidutiniškai 20 proc. trumpesnį laiką nei ankstesniais mėnesiais. Už tai jiems esame labai dėkingi“, – teigia „Omniva LT“ vadovas S. Bielskis.

Siekdama apsaugoti klientus ir darbuotojus, tiek pirmojo, tiek antrojo karantino metu bendrovė sustabdė kurjerinių siuntų paslaugą privatiems vartotojams, nuolat dezinfekavo paštomatų paviršius ir ėmėsi kitų reikiamų saugumo priemonių.

E. komercija toliau augs

Bendrovė prognozuoja, kad dėl sparčiai augančios elektroninės komercijos rinkos siuntų srautas ir toliau didės. „Nors šventinis laikotarpis jau praėjo, dėl judėjimo tarp savivaldybių ribojimų ir fizinių ne maisto prekių parduotuvių uždarymo siuntų srautai išlieka dideli. Tokį siuntų skaičių Lietuvoje prognozavome tik po 1–2 metų. Vertindami dabartines tendencijas, šiemet galima tikėtis elektroninės komercijos augimo dar 10–20 proc.“, – sako S. Bielskis.


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN