Apie pavojingą alkoholio, narkotikų ir nelegaliai laikomo ginklo derinį

Naujienos: Teisėtvarka , 2020-11-25 20:40
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių r.

Alkoholis, narkotikai ir nelegaliai laikomas ginklas. Ši triada – tai tiksinti bomba, kurią Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono komisariato pareigūnai neutralizavo lapkričio 21-osios naktį.
Apie 1 val. nakties paskambinusi Pakruojo rajone, Lygumų miestelyje, gyvenanti 23 metų moteris pranešė, kad neblaivus sugyventinis namuose triukšmauja, spardo duris, išdaužė jų stiklą. Toks jo elgesys baugino ne tik moterį, bet ir du mažamečius vaikus. Pasiteiravę, ar sugyventinis neturi ginklo, pareigūnai sužinojo, jog jis moteriai yra prasitaręs, kad turi medžioklinį šautuvą. Vykdami į įvykio vietą, Reagavimo skyriaus tyrėjai duomenų bazėje patikrino ir sužinojo, kad vyras leidimo ginklui laikyti neturi. Vadinasi, ginklas – nelegalus.
Situacija darėsi įtempta, nes alkoholis bei ginklas yra nesuderinami ir, kaip rodo karti pareigūnų patirtis, šis derinys turėjo ne vieną tragišką baigtį.
Atvykę į nurodytą vietą, pareigūnai pamatė kieme vaikštantį vyrą kruvina ranka. Pasak jo paties, ranką sužalojo stiklo šukė, krisdama iš durų, į kurias jis trenkė susinervinęs. 33 metų vyrui buvo nustatytas 1,75 prom. girtumas. Sugyventinė irgi buvo neblaivi (1,03 prom.). Kadangi šeimoje auga dviejų ir vienerių metukų vaikai, buvo iškviesti Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistai. Anot jų, likti namuose vaikams buvo nesaugu, tad berniukas ir mergytė perduoti močiutei.
Kivirčas tarp sugyventinių kilo dėl to, kad moteris, norėdama apsaugoti neblaivų vyrą nuo neprotingo elgesio, nedavė jam automobilio raktelių. Ji teigė, kad kivirčas buvęs tik žodžiu, o rankos sugyventinis prieš ją nekėlė. Nors smurto artimoje aplinkoje požymių nebuvo nustatyta, tačiau areštinės vyras neišvengė.
Pareigūnai negalėjo ignoruoti turimos informacijos dėl vyro galimo disponavimo šaunamuoju ginklu ir ėmėsi veiksmų tam išsiaiškinti. Informacija pasitvirtino. Ūkiniame pastate buvo rastas ir paimtas lygiavamzdis šautuvas bei 80 karabino šovinių. Ir tai buvo ne viskas. Čia dar buvo rastas ir plastikinis paketėlį su augalinės kilmės, įtariama, narkotine medžiaga, kuri, kaip ir alkoholis, su šautuvo naudojimu nėra tinkamas derinys. Dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir narkotinėmis medžiagomis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras teigia, kad šautuvą yra radęs, tačiau paaiškinti, kodėl apie rastą ginklą nepranešė policijai, kaip įprasta tokiais atvejais daryti, o jį pasisavino ir laikė nelegaliai, negalėjo.


Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN