Kretingoje – Kalėdų pasaka ant istorinių miesto pastatų

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2020-11-20 07:38
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Kretinga jau ruošiasi Kalėdoms. Dėl pandemijos atsisakyta tradicinio Kalėdų eglės įžiebimo renginio, tačiau šiais metais miestas stebins naujais sprendimais – gruodžio 4–5 dienomis kretingiškiai turės išskirtinę galimybę pamatyti, kaip modernios lazerinės technikos pagalba ant istorinių miesto pastatų atgyja Kalėdų pasaka, sukurta net iš 150 švietimo įstaigų bendruomenių piešinių.
„Kalėdų pasakos ekranais taps Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios bokšto ir vienuolyno šoninės sienos. Pasakai sukurti skirti švietimo įstaigų bendruomenių piešiniai atspindės šias temas: „Žiema Kretingoje“, „Adventas – laukimo metas“, „Kalėdų magija“, „Mano kalėdinė svajonė“ ir kt. Siekiant išvengti susibūrimų, meninė instaliacija bus rodoma du vakarus nuo 17–22 val. bei Kalėdų pasaką bus galima stebėti iš skirtingų miesto centro vietų“, – pasakojo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė.
Gruodžio 4 dieną nušvis ir pagrindinė Kretingos miesto eglė. Pernai gyventojai pasisakė už tai, kad mieste atsirastų klasikinė karkasinė eglė su gyvų žaliaskarių šakomis, tad toks variantas pasirinktas ir šiemet. Kaip eglė bus papuošta, išlieka intriga iki eglės įžiebimo dienos.
„Atskleisiu tiek, kad Kalėdų eglė šiais metais bus dedikuota vaikų norams. Vaikai namie parašytus laiškus Kalėdų seneliui galės įmesti į interaktyvų Kalėdų senelio paštą. Kad norai išsipildytų, įmetus laišką, sužibs net 600 žaliaskarės lempučių, kviečiančių patikėti Kalėdų stebuklu“, – sako Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.
Šiemet kalėdinę nuotaiką Kretingoje taip pat kurs šviečiantys tradiciniai LED papuošimai gatvėse ir net kelios dešimtys išskirtinių kalėdinių dekoracijų – šviečiančių bumbulų – skirtingose miesto vietose.


Daugiau informacijos suteiks:
Kretingos miesto seniūnė
Gintarė Liobikienė
tel. +370 620 60 943
el. p. gintare.liobikiene@kretinga.lt

Kretingos rajono savivaldybės administracijos
Kultūros ir sporto skyriaus vedėja
Dalia Činkienė
tel. +370 445 53 525
el. p. dalia.cinkiene@kretinga.lt


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN