Už mėsos perdirbimo įmonės ir jos produkcijos prekiautojų kyšojo „šešėlio“ausys

Naujienos: Teisėtvarka , 2020-11-06 21:07
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių m.

Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai kartu su prokurorais baigė pora metų vykdytą tyrimą, kuris realizavosi penkiomis baudžiamosiomis bylomis, sugulusiomis į daugiau, negu 30 tomų, ir įtarimais septyniems asmenims.
Tyrimas buvo pradėtas 2018 metų kovą, kai kilo įtarimas, jog vienoje Šiaulių rajone registruotoje mėsos perdirbimo įmonėje gali būti apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita ir įmonė į valstybės biudžetą sumoka ne visus mokesčius. Tų metų balandžio 25 d. buvo surengta bendra Šiaulių apskrities policijos, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos operacija.
Jos metu patikrinta mokesčių slėpimu įtariama įmonė, atlikta jos produkcijos inventorizacija. Buvo patikrinta produkcija ne tik pačioje įmonėje, bet ir Šiaulių mieste esančiuose įmonės prekybos taškuose, atlikta per 20 kratų. Specialistų tyrimui paimti įmonės buhalteriniai dokumentai ir kompiuteriai. Įmonės vadovui ir buhalterei dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti įtarimai.
Iš kratų metų paimtų užrašų, kuriuose fiksuoti duomenys apie be apskaitos dokumentų parduotus produkcijos kiekius, buvo nustatyta, kiek pajamų nepateko į įmonės buhalterinė apskaitą. Paaiškėjo, kad per metus ir keturis mėnesius įvairiose mugėse, miesto šventėse ir kituose prekybos taškuose, nefiksuojant apskaitos dokumentuose, buvo parduota produkcijos, kurios bendra vertė – beveik 130 tūkstančių eurų. Dėl to į biudžetą nepateko 34 198 eurai mokesčių. Nustatyta, kad mėsa gamybai irgi buvo perkama ne visada skaidriai. Į įmonės buhalterinę apskaitą nepateko iš Lenkijos įvežtos septynios tonos kiaulienos.
Įmonės vadovas dėl mokesčių slėpimo greitu laiku stos prieš teismą, nes ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo jau baigtas ir šiomis dienomis perduotas teisminiam nagrinėjimui.
Įmonės buhalterės byla dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo jau baigta anksčiau. Kadangi 58 metų moteris prisipažino dėl savo nusikalstamos veikos, tai buvo priimtas nutarimas atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Ikiteisminio tyrimo objektu tapo ir iš minėtos įmonės be apskaitos dokumentų produkciją įsigiję ir ja prekiavę trys verslo liudijimą turėję vienos šeimos nariai – vyras, žmona ir jų dukra. Nustatyta, kad per metus be apskaitos dokumentų jie nusipirko įvairių mėsos gaminių beveik už 50 tūkstančių eurų. Dėl to nuo valstybės jiems pavyko nuslėpti apie 6,5 tūkst. eurų mokesčių.
Iš mėsos perdirbimo įmonės produkciją be pirkimo dokumentų įsigydavo ir 55 metų Kauno rajono gyventojas, kuris ją parduodavo Kauno turguje, tokiai veiklai neturėdamas verslo liudijimo. Nustatyta, kad jis nuo 2017 m. pradžios iki 2018 metų pradžios per 53 kartus nusipirko daugiau, negu 4 tonas rūkytų mėsos gaminių ir juos pardavė. Jam ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl neteisėto vertimosi komercine veikla. Kadangi vyras pripažino savo nusikalstamą veiką, buvo priimtas nutarimas jį irgi atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Tyrimo metu nustatytas ir dar vienas mėsos perdirbimo įmonės klientas, 48 metų šiaulietis, kuris, turėdamas verslo liudijimą, mėsos perdirbimo įmonės produkcija prekiavo Telšių turguje. Tik mėsos gaminius šis prekiautojas savo namuose laikė antisanitarinėmis sąlygomis. Todėl Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu visa pas jį rasta kiauliena ir jos gaminiai buvo sunaikinti.
Kratos metu pas šiaulietį pareigūnai rado ne tik antisanitarinėmis sąlygomis laikomos mėsos, bet ir apie 40 litrų „naminukės“ bei kvaišalų - 9 paketėlius su kanapėmis. Jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą. Šių metų gegužę už minėtas nusikalstamas veikas teismas jam skyrė 3300 eurų baudą.Video medžiaga:Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN