Dar kartą apie netikrus pinigus, netikrus policijos pareigūnus ir tikrus sukčius, kuriuos jūs galite padėti demaskuoti

Naujienos: Teisėtvarka , 2020-10-01 20:30
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Rugpjūčio pradžioje Telšiuose net keturios senjorės pateko į sukčių pinkles ir prarado savo santaupas. Kriminalinės policijos darbuotojais prisistatę asmenys iš pradžių moterims skambindavo telefonu ir pranešdavo, kad jos disponuoja padirbtais pinigais, po to atvykdavo tų pinigų patikrinti, o tikrindami juos nugvelbdavo ir sprukdavo lauk.
Telšių rajone, Nevarėnų mstl., gyvenanti 89 metų moteris neteko 1800 eurų. Rugpjūčio 6-osios vidurdienį senolė sulaukė telefoninio skambučio stacionaraus ryšio telefonu ir išgirdo pritrenkiančią žinią, jog jos turimi pinigai, kuriuos jai kaip pensijos išmoką atneša paštininkė, gali būti netikri ir ji privalanti atėjusiam pas ją į namus kriminalistui parodyti turimus pinigų banknotus, kad būtų įsitikinta, ar jie tikri. Moteris buvo prigąsdinta: jei atsisakys tai padaryti, gresia didžiulė bauda, kurios ji neišsimokėsianti. Netrukus tarpdury pasirodė ir tariamas kriminalistas, kuris pareikalavo parodyti pinigus. Vyras juos paėmė ir, pasakęs, kad reikia kupiūras nufotografuoti, išėjo, žadėdamas netrukus grįžti ir jas grąžinti. Deja, negrįžo.
Kitą dieną, rugpjūčio 7-ąją, į sukčių čiuptuvus pateko dvi senjorės, gyvenančios Telšiuose.
86 metų gyventojos ramybė buvo sutrikdyta irgi telefoninio skambučio, kuriuo jai policijos pareigūnu prisistatęs asmuo informavo, jog tiria vieno banko aferas ir būtina ją apklausti, nes gali būti, kad jai buvo išmokėti pinigai netikromis kupiūromis. Atėjęs „pareigūnas“ buvo su medicinine kauke. Paprašyta parodyti turimus pinigus, moteris ant stalo išdėliojo 210 eurų. O kai atėjusysis pareikalavo moters asmens dokumento ir ji išėjo į kitą kambarį jo atnešti, tariamas tyrėjas su pinigais iš buto pasišalino ir senolė, grįžusi su dokumentu, jo neberado.
82 metų moteris patyrė ne tik sukčių psichologinę ataką, prieš ją buvo panaudota jėga ir nukentėjusioji atsidūrė pas medikus. Kai senjorę telefonu nepažįstamas vyras pradėjo įtikinėti, jog ji už elektros energiją yra atsiskaičiusi netikrais pinigais ir dabar pas ją atvyks pareigūnai patikrinti, ar ji namuose neturi daugiau netikrų pinigų, moteris kategoriškai pasakė nieko neįsileisianti, nes dažnai visokie apgavikai braunasi į namus. Ir ji buvo teisi. Tačiau sukčiai jos niekaip nepaleido ir telefonu ilgai kalbino, kol moteris išgirdo durų skambutį. Senjorė vis dėlto duris pravėrė ir išvydo vaikiną, kuris buvo be uniformos ir prisistatė policijos pareigūnu. Šis, ištraukęs 50 eurų kupiūrą, pradėjo aiškinti, kaip atrodo netikri pinigai. Tačiau nepatikli moteris su juo aptarinėti savo pinigų tikrumo nesiruošė ir pasakiusi, kad aiškintis situacijos vyks kartu su juo į policiją, ėmė ruoštis vizitui į šią instituciją. Tada nepažįstamasis pasakė, kad reikia jos turimus pinigėlius nufotografuoti. Kai moteris atnešė 350 eurų, vaikinas juos pagriebė ir norėjo sprukti, tačiau senolė pasipriešino ir su juo susistumdė. Deja, jėgos buvo nelygios. Moteris nugriuvo ant grindų, o pinigus iš jos pagrobti tikslą turėjęs vaikinas ją aptalžė ir pabėgo su grobiu. Senolei prireikė medikų pagalbos.
Po poros dienų, rugpjūčio 10-ąją, 77 metų telšiškė sukčiams atidavė ne pinigus, o „raktą“ nuo banko sąskaitos, iš kurios vėliau buvo pasisavinta 1900 eurų. Stacionaraus ryšio telefonu moteriai paskambino „elektros tinklų“ darbuotojas, kuris vėliau ją sujungė, neva, su kriminalistais. Iš jų moteris išgirdo, kad bankas jai yra išdavęs netikrą mokėjimo kortelę, tad ji dabar negalinti naudotis šiuo mokėjimo instrumentu. Moters pirminiai veiksmai buvo tobuli – ji pasakė, kad situacijai išsiaiškinti ji pati atvyks pas pareigūnus. Tačiau tariami kriminalistai ją užliūliavo pusvalandį besitęsiančiu pokalbiu, įtikinėdami, kad moteriai nėra ko vargintis, ateis jų žmogus ir kortelę paims. Moteris telefonu buvo kalbinama tol, kol atėjo medicininę kaukę dėvintis vyras. Sukčiai visada stengiasi nepaleisti nuo telefono ragelio savo aukos, kad ji nespėtų paskambinti kam nors iš savo pažįstamų ar giminaičių, kurie padėtų jai atsipeikėti. Šįkart atėjusysis pareikalavo senjorės banko mokėjimo kortelės ir voko su PIN kodu, žadėdamas kitą dieną juos grąžinti. Kai kitą dieną moteris grąžinamos kortelės nesulaukė ir nuėjo į banką, sužinojo, kad sąskaitoje nebėra 1900 eurų.
Tai – liūdnoji šių Telšiuose nutikusių istorijų pusė. Geroji žinia ta, kad Telšių apskrities policijos tyrėjai, atliekantys ikiteisminius tyrimus dėl šių sukčiavimų, rado vaizdo medžiagą, kurioje nufilmuotas, įtariama, su minėtais sukčiavimais susijęs asmuo. Pareigūnai prašo pagalbos, jį demaskuojant ir nustatant jo tapatybę. Tie, kas vaikiną atpažinote, paskambinkite tyrėjams telefonais (8 700) 61229 arba (8 602) 80824, arba parašykite elektroniniu paštu alina.sausere@policija.lt. Jūsų aktyvi pozicija labai reikalinga, kad senjorų skriaudikai būtų izoliuoti nuo visuomenės ir sulauktų atpildo.
Na, o tuos, kurie nepateko ant sukčių meškerės, policija dar kartą įspėja: pareigūnai žmonių santaupų namuose netikrina ir padirbtų pinigų klausimais žmonėms neskambinėja. Jei kas nors tokiais klausimais nori patekti pas jus į namus, nieko neįsileiskite, o savo pinigų tikrumą aiškinkitės patys paskambinę ar atėję į policiją. Netikėkite, kai kažkas, paskambinęs telefonu, aiškina, kad jus sujungs su policijos pareigūnais. Gal ir sujungs, tik – su sukčiais. Telefoninį skambutį į policiją visada inicijuokite patys.


Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN