Baltijos kelio 31-ųjų metinių minėjimas

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2020-08-25 20:52
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Prieš 31 metus – 1989 m. rugpjūčio 23 dieną milijonai Baltijos valstybių gyventojų su viltimi vieningai susikibo rankomis į 600 km ilgio gyvą grandinę per Baltijos šalis ir išreiškė ryžtingą nepriklausomybės atgavimo ir valstybingumo siekį.

Minint didingo ir unikalaus kelio į laisvę – Baltijos kelio 31-ųjų metinių sukaktį, Telšių rajono gyventojai ir svečiai šįvakar susirinko švęsti Laisvę ir garbingai paminėti šį reikšmingą istorinį įvykį.

Minėjimas prasidėjo Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje vyskupo Algirdo Jurevičiaus žuvusiems už laisvės kovas aukotomis Šv. Mišiomis.

Katedros aikštėje iškilmingai plevėsuojant trijų Baltijos valstybių vėliavoms, ne vienas paminėjimo dalyvių nubraukė simbolinę prisiminimų kupiną ašarą, dalinosi atmintyje iki šio išlikusiomis ryškiomis prisiminimų akimirkomis.

Sveikinimo žodį tarė bei palaikymą Baltarusijos tautai išreiškė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Išreikšto solidarumo baltarusiams simboliu renginyje tapo į dangų kilti paleisti raudonos ir baltos spalvų balionai.

Minėjimo metu koncertavo Telšių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas R. Surblys), pasirodymus atliko Telšių kultūros centro merginų šokių grupė „Žingsniai“ (vadovė I. Levickienė).


šaltinis: http://www.telsiai.lt/go.php/lit/Baltijos-kelio-31-uju-metiniu-minejimas


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN