Po pandemijos ypač svarbus dėmesys jaunimo įdarbinimui

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2020-08-13 05:59
El. pašto adresas: gabrijela@adverum.lt
Vietovė: Vilniaus m.

Rugpjūčio 12-ąją minint Tarptautinę jaunimo dieną atsigręžiama į socialines iniciatyvas, skatinančias spręsti jaunimo problemas. COVID-19 pandemija sukrėtė viso pasaulio ekonomiką ir darbo rinkas, o ypač skaudus smūgis tenka jaunimui – statistikos duomenimis, pirmąjį 2020 m. ketvirtį jaunimo nedarbo lygis Lietuvoje sudarė 15 proc.

Siekiant paskatinti jaunimo įsiliejimą į darbą rinką, 2013 m. buvo sukurta iniciatyva „Nestlé needs YOUth“, kuria siekiama pasiūlyti jaunimui mokymosi ir praktikos programas bei pirmąją darbo vietą, kad būtų įgyti reikalingi įgūdžiai tolimesnei karjerai.

Lietuvoje šią iniciatyvą plėtojanti bendrovė „Nestlé Baltics“ kasmet įvairių sričių studentams suteikia apmokamos praktikos ir įdarbinimo galimybes, kad padėtų jiems įgyti patirties, reikalingos ateities darbo vietoje. Jauni žmonės stiprina bendrovę, skatina vidinius pokyčius ir išlaiko ją dinamišką ir konkurencingą. Kasmet bendrovės biure Vilniuje maždaug 20 proc. darbuotojų yra praktiką atliekantys studentai.

Bendrovėje praktiką atlikusi, po jos sulaukusi pasiūlymo įsidarbinti prekybos rinkodaros specialistė Ieva Patejūnaitė pasakoja, kad pirmiausia ji sužinojo apie iniciatyvą iš kurso draugės ir iš karto ryžosi aplikuoti: „Viena iš priežasčių kreiptis į šią programą buvo tai, kad norėjau išbandyti jėgas didelėje korporacijoje. Taip pat viliojo galimybė dirbti su kolegomis ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.“

Praktikos galimybę mergina įvardija kaip būdą jaunam žmogui, kuris dar nėra užtikrintas, kuri sritis jį labiausiai domina, išbandyti skirtingas veiklas ir atrasti savo kelią. „Manau, kad prieš pradedant dirbti labai svarbu atlikti praktiką ir pasisemti žinių. Juolab kad būni ne visai tikras, kuri sritis tau bus įdomiausia. Kai pradėjau praktiką, man buvo svarbi galimybė išbandyti jėgas ne viename skyriuje. Iš pradžių pradėjau logistikos skyriuje, o paskui perėjau į rinkodaros ir čia dirbu jau daugiau kaip dvejus metus“, – sako I. Patejūnaitė.

Jaunimui svarbu darbdavio socialinės atsakomybės

Įgyvendindama socialines iniciatyvas bendrovė siekia išsikelto tikslo pagerinti gyvenimo kokybę ir prisidėti prie sveikesnės visuomenės, kurioje gyvename, ateities. Bendruomenės lengviau atsigaus po pandemijos ir sustiprės, jei jauni žmonės turės galimybę tobulinti savo įgūdžius, įsidarbins ar sukurs verslą.

Bendrovės kultūros ir socialinę atsakomybės svarbą pabrėžia ir Viktorija Urbonaitė, personalo skyriaus specialistė. Mergina atliko ne studijuojamos specialybės, tačiau jai įdomios srities praktiką personalo skyriuje ir vėliau, gavusi darbo pasiūlymą, liko dirbti. Ji sako: „Praktika padėjo man padėti stiprius pamatus ateities karjerai, suvokiant verslo aplinką iš vidaus ir kaip veikia rinka. Čia išties turiu galimybę teorines žinias įprasminti praktiškai. Betarpiškas bendravimas su kolegomis, vadovais ne tik didina pasitikėjimą bendrove, bet ir kelia motyvaciją. Čia turiu visas tobulėjimo galimybes augti kaip specialistui, įgyti naujų įgūdžių, atrasti save, tobulėti kaip asmenybei ir atsiskleisti, kas jaunam žmogui yra ypač svarbu.“

Tarptautinių projektų patirtis

Patirtis, įgyjama tarptautinėje bendrovėje, padeda suvokti regioninius rinkų skirtumus, plačiau pamatyti poreikius, sako Ieva Šavareikaitė, pardavimų palaikymo specialistė. „Didelėje įmonėje galima įgyti labai daug patirties. Kiekvieną dieną tenka bendrauti su kolegomis iš viso pasaulio – būtent tokios tarptautinės bendrystės galimybė labai traukė, – sako mergina. – Kai pradėjau praktiką, mane iš karto įtraukė į įvairius projektus, tapau komandos dalimi, jaučiau, kad buvau vertinama kaip lygiavertė darbuotoja.“

Pagal „Nestlé needs YOUth“ programą jaunimas įvairiose šalyse gali rinktis praktiką bet kurioje bendrovės veiklos srityje – nuo operacijų ir tiekimo iki žemės ūkio ir inovacijų. Bendrovė užsibrėžė siekį iki 2030 m. padėti 10 milijonų jaunų žmonių visame pasaulyje pasiekti ekonomines galimybes ir rasti savo vietą darbo rinkoje.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN