Tauragės kultūros centre surengta nuotaikinga vaikų stovykla ,,Kultūros ritmu"

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2020-08-12 20:33
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Tauragės r.

Rugpjūčio 3-7 dienomis Таuragės kultūros centre surengta dieninė vaikų stovykla „Kultūros ritmu“. Programos dalyviai – 9-13 metų vaikai. Nauja tradicija tapsiančioje stovykloje jaunieji tauragiškiai ne tik poilsiavo, bet ir užsėmė įvairiomis veiklomis – šoko, muzikavo, improvizavo, kūrė, sportavo. Stovyklautojai visi kartu ugdė bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą, savarankiškumą. Buvo skatinama vaikų saviraiška bei iniciatyvumas.
Jau pirmąją dieną stovyklautojai pakviesti aktyviai įsitraukti į bendras veiklas – vyko susipažinimas, vėliavos, šūkių kūrimas, prisistatymai, visi dalyvavo kūrybiniame mandalų kūrimo procese, klausėsi gongų skambesio, išgirdo Dainiaus Kinderio – Magelano Kelionių įkūrėjo istorijų. Keliautojas apie savo išgyvenimus Afrikoje pasakojo stovyklos metu.
Rugpjūčio 4-ąją surengta pažintinė ekskursija Pagramančio regioniniame parke. Nuotaikingame žygyje susipažinta su susipynusiais gamtos ir kultūros paveldo lobynas, vingiuotais takeliais, su upių šlaitais ir pakrantėmis. Keliaudami nepakartojamo grožio lietuviškuoju kanjonu, pamatyta įvairių, retų augalų, braidyta akmenuotame Gramančios upelyje. Prie unikalaus praeities liudytojo – „Meilės akmens“ – mokytasi burtų, sužinota, kokių galių turi šis akmuo. Po žygio stovyklautojai dalyvavo edukacijoje ,,Piemenėlio duona“, skirtoje susipažinti su gamtoje sutinkamais maistiniais ir nuodingais augalais. Stovyklautojai nusikėlė į senovę, pabuvo piemenukais, iš pasirinktų žolelių virė skanią piemenėlių arbatą, mokėsi kepti piemenuko duonelę ant laužo.
Trečiąją dieną stovyklautojai kartu su Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistais tarė TAIP aktyviam gyvenimui. Kalbėta apie tai, kaip vaikai leidžia laisvalaikį: kompiuteris, išmanusis telefonas ir kitos naujosios technologijos neturėtų tapti pagrindiniu atostogaujančių vaikų užsiėmimu. Akcentuota, kaip svarbu formuoti ilgalaikius judėjimo įpročius. O kad sportuoti, mankštintis, žaisti su bendraamžiais lauke – vienas malonumas, liudijo ir smagios veiklos prie Tauragės kultūros rūmų.
Po pietų noriai dalyvauta ir Tauragės krašto muziejaus organizuojamoje edukacijoje piemenėlių buitis ir žaidimai. Dalyviai susipažino su piemenėlių kasdienybe, sužinojo apie galvijų ganymą, piemenukų darbus ir žaidimus ganymo metu. Kita programos dalis skirta žaidimams – rateliams, virtualioms pramogoms bei tapybai ant akmenų.
Smagios veiklos netrūko ir ketvirtąją stovyklos dieną. tądien keliauta į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą – dalyvauta edukacijoje ,,Tradiciniai žemaičių krašto darželiai“. Vaikai susipažino su etnografiniais žemaičių krašto darželiais, sužinojo, kokie augalai nuo seno buvo auginami darželiuose, kokį vaidmenį jie vaidino kasdieniame lietuvio gyvenime. Klausytasi liaudies dainų, skanauta arbata, paruošta iš Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro darželyje užaugintų augalų. Nuotaikinga diena baigėsi šokių pamokomis bei grupių pasirodymais.
Penktąją dieną aplankytas Mociškių palivarkas. Daug sužinota apie bites, bitininkystę Mažojoje Lietuvoje. Susipažinta su skirtingais avilių tipais ir Lietuvoje gyvenančių bičių rasėmis. Surengta įdomi pamoka apie maistingus ir vaistingus bičių produktus, kruopščiai gamintos natūralaus vaško žvakutės, klausytasi pasakojimų apie maisto gaminimo tradicijas, papročius.
Stovykla finišavo Sferiniu kinu, kuriame vaikai sužinojo apie ,,Asmeninę visatą“. Šis neįprastas žaidimas padėjo dalyviams išsiaiškinti, kuri žmogaus organizmo sistema yra pati ,,geriausia“ ir ,,protingiausia“. Filmas leidžia pajusti realų pojūtį, jog tikrai ,,skrendi“ per žmogaus kvėpavimo takus, „neri“ į virškinimo gelmes bei „dalyvauji“ imuninės sistemos procesuose. Programa sužadino vaikų smalsumą ir supažindino su mūsų organizme vykstančiais procesais.
Stovyklautojai namo išlydėti su diplomais rankose bei smagiomis emocijomis. Pasidžiaugta, kad Tauragės jaunimas turėjo puikią galimybę smagiai ir turiningai praleisti laiką kartu. Stovykla ,,Kultūros ritmu" vykdyta pagal projektą, finansuojamą Tauragės rajono savivaldybės administracijos.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN