Su girtais vairuotojais pareigūnams tenka grumtis ir ne tarnybos metu

Naujienos: Teisėtvarka , 2020-08-03 19:49
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių m.

Gebėjimas pastebėti problemas ir nelikti joms abejingiems, rodos, yra kai kurių pareigūnų kraujyje. Tarnyba jiems – gyvenimo būdas ir visai nesvarbu, kada baigiasi darbo valandos, tokie pareigūnai visada pasiruošę reaguoti.
Nemenką patirtį sukaupę Šiaulių policijoje tarnaujantys Arūnas Pekarskas ir Gintautas Šiaulys – vieni iš tokių pareigūnų. Net ir laisvalaikiu jie, nepaisydami asmeninio laiko, prisideda prie saugesnio visuomenės gyvenimo. Visai neseniai abu jie ne tarnybos metu Šiauliuose tramdė girtus vairuotojus.
Liepos 26-osios vakarą Šiauliuose, Radviliškio gatvėje, žingsniuodamas netoli namų, 25 metus policijoje dirbantis Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnas Arūnas Pekarskas pamatė į medį atsitrenkusį automobilį BMW. Nieko nelaukęs Arūnas priėjo prie vairuotojo, prisistatė esantis policijos pareigūnas ir parodė tarnybinį pažymėjimą. Jam iškart kilo įtarimas, kad BMW vairuotojas neblaivus, todėl Arūnas pasiūlė palaukti policijos ekipažo ir kartu išsiaiškinti aplinkybes. Visgi vairuotojas šia idėja neliko sužavėtas ir atkirto: „mente, nieko neįrodysi“. Agresyviai nusiteikęs vyriškis norėjo kuo greičiau pasprukti, pradėjo aktyviai priešintis, tačiau pareigūnas jo taip paprastai nepaleido. Vyrams galiausiai susigrūmus lūžo Arūno ranka, o tada, nutaikęs progą, BMW vairuotojas išsilaisvino ir pradėjo sprukti. Gal jis tikėjosi, kad sužalotas pareigūnas nebesivys ir pavyks iš balos išlipti sausam. Visgi Arūnas išliko atkaklus – nusekė bėglį iki laiptinės, į kurią jis įbėgo, ir iškvietė policiją. Netrukus atvyko ekipažas ir, padedami tame pačiame name gyvenančios kaimynės, pareigūnai išsiaiškino laiptinės durų kodą bei BMW savininko buto numerį. Duris atidarė tas pats su Arūnu susigrūmęs 46 metų vyriškis. Alkoholio matuokliu jam nustatytas 1,84 prom. girtumas.
Tik po to, kai su kolegomis rado ir sulaikė neblaivų vairuotoją, Arūnas pasirūpino lūžusia ranka – medikai jį išvežė į ligoninę.
Na, o 28 metus Šiaulių policijoje tarnaujantis Gintautas Šiaulys yra atsidūręs įvairiose situacijose. Tačiau situacijoje, kai savo akimis stebi eismo įvykį nuo pradžios iki galo – pirmą kartą.
Atostogaujantis ir nuo tarnybinių rūpesčių atsipalaidavęs Šiaulių apskrities policijos Viešosios tvarkos tarnybos viršininko pavaduotojas liepos 21-osios vakare Šiauliuose, Architektų gatve, su žmona važiavo namų link, kai priešpriešinės krypties eismo juostoje pamatė atlekiantį keturratį motociklą, kurio vairuotojas nebesuvaldė ir kliudė šalikelėje stovėjusį automobilį. Keturratis pakilo į orą, vertėsi, o jo vairuotojas nukrito ant važiuojamosios dalies. Gintautas akimirksniu sustojo ir puolė prie ant kelio gulinčio žmogaus, norėdamas jam padėti. Tačiau, užuot padėjus, teko jį tramdyti, nes pakilęs nuo žemės jis statė motociklą ant ratų ir norėjo iš eismo įvykio vietos sprukti. Nuo vairuotojo trenkė alkoholiu, jis buvo agresyvus ir Gintauto klausyti nepanoro, tad šiam teko panaudoti kovinių imtynių veiksmus ir vairuotoją paguldyti ant žemės. Tuo metu įvykį stebėję žmonės iškvietė policijos pareigūnus, kuriems Gintautas sulaikytąjį ir perdavė. Apžiūrint įvykio vietą, paaiškėjo, kad keturratis kliudė ir apgadino ne vieną, o du automobilius.
41-nerių metų keturračio vairuotojas kategoriškai atsisakė pasitikrinti girtumą. Vizualiai buvo matyti, kad vyras yra neblaivus – jį išdavė nerišli kalba ir sklindantis alkoholio kvapas. Medikai vairuotojui konstatavo nugaros, rankos ir kojų sumušimus bei nubrozdinimus.
Abu minėti neblaivūs vairuotojai buvo uždaryti į areštinę, jiems abiems pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl transporto priemonės vairavimo išgėrus. Baudžiamasis kodeksas neblaivumo patikrinimo vengimą, kai yra akivaizdūs neblaivumo požymiai, traktuoja kaip girto vairavimą, todėl patikros vengimas Gintauto sulaikytam vairuotojui išsisukti nuo baudžiamosios atsakomybės nepadėjo.
Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas giria savo pavaldinius, kurie ir laisvu nuo darbo metu nevengia sureaguoti į situacijas. Jei ne Arūnas ir Gintautas, girti vairuotojai iš įvykių vietų galėjo pasprukti, apgadinti daugiau transporto priemonių, sužaloti ar net pražudyti žmones.


Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN