Žymiosios Šiaulių šinkorkos byla – vėl teisėjų rankose

Naujienos: Teisėtvarka , 2020-07-31 20:21
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Šiaulių m.

Šiandien Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus pasiekė žymiosios „naminukės“ pardavėjos iš Ežero g., byla. Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir surašęs kaltinamąjį aktą, perdavė teismui baudžiamąją bylą, kurioje 61-nerių metų moteris kaltinama neteisėtu namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymu ir pardavimu. Anksčiau už tokią pat veiklą 3 kartus teistai šiaulietei gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.
2020 m. birželio mėnesį moteriai už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir realizavimą buvo pradėtas eilinis, jau trečias, ikiteisminis tyrimas. Birželio 16-osios rytą pareigūnai “taške” atliko kontrolinį pirkimą. Nors moteris ne savo klientams nelinkusi duris atverti, tačiau pareigūnams pavyko patekti į jos gyvenamąsias patalpas, kai alkoholio ištroškusiam pirkėjui ji už 10 eurų pardavė du litrinius butelius naminės degtinės.
Kaip jau įprasta, prekeivės bute policijos pareigūnai alkoholio nerado, tik - aštuonis pakelius kontrabandinių cigarečių (už tai jai skirta 120 eurų bauda). Tačiau namo bendro naudojimo patalpose esančiame sandėliuke rasta 1,5 l „naminukės“ ir net stikliukas su apelsino skiltele šalia. Čia, matyt, buvo skirta vartojimui vietoje. Bendro naudojimo patalpose esančioje užrakintoje spintoje pareigūnai aptiko keliasdešimt litrų gamyklinio alaus įvairiomis pakuotėmis, o vieno gyventojo bute, nuo kurio moteris turi raktus ir juo naudojasi, rastas pagrindinis alkoholio sandėlis – daugiau nei 50 litrų skysčio, skleidžiančio naminės degtinės kvapą.
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų ir Šiauliuose, Ežero g., daugiabutyje, esančio prekybos namine degtine ir kontrabandinėmis cigaretėmis „taško“ šeimininkės dvikova tęsiasi ne vienerius metus. Moteris, vykdydama nelegalią veiklą, laikosi ypatingo atsargumo ir konspiracijos, nei „naminukės“, nei cigarečių savo bute nelaiko, o juos sandėliuoja tame pačiame name esančiose kitose patalpose. Nepaisant didžiulės konspiracijos, policijos pareigūnai „taško“ savininkę ne kartą yra pergudravę ir pričiupę.
Šis „taškas“ Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų akiratyje yra nuolat.
2011 ir 2017 metais už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą ir pardavimą moteris teista, už prekybą namine degtine ir kontrabandinėmis cigaretėmis ji aštuonis kartus bausta administracine tvarka. Praėjusiais metais Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė dar dvi baudžiamąsias bylas dėl daug ką piktinančios šios moters nelegalios veiklos.
Šios prekeivės nelegalios veiklos fiksavimas pareikalavo ne vieno mėnesio intensyvaus pareigūnų darbo ir kruopštaus įrodymų rinkimo. 2018 m. buvo nustatyta, kad „taško“ savininkę namine degtine aprūpina jos talkininkė, kuri alkoholį atveždavo iš Voveriškių g., gyvenamajame name, veikiančio nelegalaus fabrikėlio. Tačiau Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai jį demaskavo ir uždarė. Tada „naminukė“ buvo pradėta tiekti iš Kairių g. esančio garažų masyvo. Degtinaitę „taško“ savininkei jos automobiliu atveždavo jai talkinanti šiaulietė, o atvežtus bambalius į slaptavietes sunešdavo vienas namo gyventojas. Tada atliktų kratų metu naminės degtinės ir kontrabandinių cigarečių buvo rasta tik daugiabučio namo bendro naudojimo sandėliukuose. Moteris buvo lyg ir niekuo dėta. Tik policijos pareigūnų sulaikyti cigarečių ir „naminukės“ pirkėjai, kurie nešdavosi gėralą tiek buteliais, tiek stiklinėmis bei tyrėjų atliktos procesinės prievartos priemonės padėjo demaskuoti šios moters nusikalstamą veiką.
Tačiau laukdama teismo, moteris „dirbo“ toliau ir, matyt, manė, kad policijos pareigūnai ją paliko ramybėje. Tačiau ji labai apsiriko. Pareigūnai, apsilankę pas šią šiaulietę, jai priklausančiuose sandėliukuose vėl rado ir namų gamybos alkoholio ir kelis šimtus pakelių kontrabandinių cigarečių. Už akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir prekybą jai buvo pradėta administracinė teisena, o už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų laikymą - dar viena baudžiamoji byla. Po abiejų baudžiamųjų bylų išnagrinėjimo teisme, 2019 m. gruodžio 17 d. šiaulietė išgirdo nuosprendį – pusantrų metų laisvės atėmimas, atidedant jos vykdymą trejiems metams. Ji įpareigota būti namuose nuo 21.00 iki 6.00 val., jei tai nesusiję su darbu, dalyvauti elgesio pataisos programoje, neturėti, neįsigyti, nenaudoti stiprių alkoholinių gėrimų.
Šinkorka šį nuosprendį matyt, suprato savaip - kaip leidimą toliau vykdyti nusikalstamą veiką.


Komunikacijos poskyrio vedėjas
Artūras Šliavas


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN