Telšiuose nuskambėjo „Vandens muzika“

Naujienos: Gyvenimo būdas , 2020-07-31 19:31
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Telšių r.

Telšiuose liepos mėnesį jau penktąjį kartą surengtas gyvos muzikos koncertų ciklas „Vandens muzika“. Muzikiniame pasaulyje yra tiek visokiausių stilių, krypčių ir formų, kurios ne kiekvienam gali ir turi patikti. Tad projekto idėja – pakviesti žiūrovą paragauti skirtingo skonio muzikos: susipažinti, išmėginti ir išsiaiškinti, ar patinka.

Projekto idėja surengti gyvos muzikos koncertų ciklą Žemaitijos sostinėje gimė Telšių kultūros centro direktoriui Linui Ulkštinui. Sumanymą įgyvendinti jis nusprendė įkvėptas daugiau kaip pusę amžiaus Telšiuose gyvenusio ir kūrusio maestro Konstantino Dobrovolskio, kuris taip pat puoselėjo muzikos ir ežero koncepciją ir neretai su savo orkestrantais telšiškiams ir miesto svečiams grodavo plaukiodami valtimis Masčio ežere.

2016 metais, kai Telšiai gyveno Lietuvos kultūros sostinės statusu, atsiradusi idėja integruoti kultūros renginius į žmonių nestokojančią ežero pakrantę turėjo įtakos projektui „Vandens muzika“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė, atsirasti.

Pernai vykęs gyvos muzikos koncertų ciklas „Vandens muzika“ sulaukė netikėtai didelio žiūrovų susidomėjimo, kas suponavo požiūrį į žiūrovų alkį profesionaliai ir kitokiai muzikai. Šiais metais Lietuvos kultūros tarybai buvo parengtas projektas bei gautas finansavimas koncertams organizuoti. Projektą inicijuoja ir rengia Telšių kultūros centras, projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

„Vandens muzikos“ atgarsiai parodė, kad žiūrovai noriai eksperimentuoja, vertina, renkasi, aptarinėja ir lygina įvairios stilistikos muzikos koncertus, todėl 2020 metų projektui parinkti skirtingi muzikiniai žanrai jau nebebijant, kad žiūrovai nusivils ar nesusirinks“, – sakė Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas.

Pradžiai – grupės „The Ditties“ (vokalas: Rūta Švipaitė, Veronika Čičinskaitė-Golovanova, Rūta Jakulytė, klavišai: Dmitrijus Golovanovas) preciziškas intonavimas, tiksli dainavimo manieros pagava, atitinkančios epochos dvasią aranžuotės ir virtuoziškas dainų atlikimas buvo tarsi atgaiva žiūrovo ausiai kartu su vieninteliu Lietuvoje ansambliu, autentiškai ir korektiškai atkartojančiu retro stilistiką. Kai sėdi tokiame mergaitiško žaismo ir švelnios lyrikos kokteilyje, nuo to gerumo tik gerėja... Ir gerėjo visiems gausiai susirinkusiesiems į koncertą. „Nuostabus koncertas. O dainininkių charizma beribė... Dainavo jų kūnai, rankos, akys... Ačiū merginoms su nuostabiais balsais“ – po koncerto socialiniame tinkle atsiliepimus rašė žiūrovai.Atslūgus įspūdžiams muzikinės pažinties pakvietė baltiškų įvaizdžių, ąžuolinės stiprybės, patrakusios energijos ir gausaus, perkūniškai galingo, spalvingo, uždegančio trankumo deriniu garsėjanti Latvijos būgnų ir dūdmaišių grupė „Auļi“. Kolektyvo repertuare netrūko tiek tradicinių dūdmaišių melodijų, tiek savitų tonacijų ir ritmų.Organizatoriai dėkoja už gardžias vaišes atlikėjams grilio restoranui „7 hills“ (Respublikos g. 20, Telšiuose) ir restoranui „Senoji Kvorta“(Respublikos g. 4, Telšiuose).

Ekspresyvūs, energingi ir nepaprastai ypatingi liepos ketvirtadienio vakarai Telšiuose šiemet praskriejo, jau išragauti visi projekto muzikiniai kokteiliai, tad organizatoriai atsisveikino iki kitų metų, kai vėl žiūrovus pakvies į gyvos muzikos koncertus išbandyti naujų skonių.
Telšių kultūros centro informacija
šaltinis: http://www.telsiai.lt/go.php/lit/Mascio-ezero-bangomis-nuvilnijo-vandens-muzika/4


  • © 2023 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN