Kretingos rajono verslininkams – mokesčių lengvatos

Naujienos: Verslas , 2020-06-04 19:58
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Kretingos r.

Kretingos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą sumažinti valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto ir žemės mokestį už 2020 metų mokestinį laikotarpį 25 procentais dėl karantino nukentėjusiems verslininkams, kurių veikla vis dar yra ar buvo draudžiama, apribota ar kitaip paveikta COVID-19 situacijos. Mokesčiai proporcingai mažinami už ketvirtį metų – tiek, kiek šiuo metu trunka karantinas.

Sprendime numatyta sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį, nekilnojamojo turto ir žemės mokestį už 2020 m. mokestinį laikotarpį 25 procentais, už Kretingos rajone esantį privačios nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą ir žemės sklypus, kur yra vykdoma kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto, sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų, viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, grožio paslaugų teikimo, lošimo namų ir lošimo automatų salonų, parduotuvių, prekybos ir pramogų centrų veikla.

Mokesčiai nemažės tiems verslininkams, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, turgaviečių, kuriuose yra pardavinėjamos tik maisto prekės. Taip pat karantino metu toliau vykdančių veiklą juridinių ar fizinių asmenų.

Pagal naująjį tarybos sprendimą, mokesčių mokėtojams, kurių veikla buvo uždrausta ir (ar) apribota Vyriausybės nutarimu ir jie yra įtraukti į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, valstybinės žemės nuomos ir žemės mokesčiai už 2020 metus bus sumažinti automatiškai. Suteiktą nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą verslininkai turės prisitaikyti patys teikdami metinę deklaraciją už 2020 metus.

Tuo atveju, jeigu mokesčio mokėtojas nėra įtraukas į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, tačiau tiesiogiai yra paveiktas susiklosčiusios epideminės COVID-19 situacijos Kretingos rajone, t. y. valstybinės žemės sklype, nekilnojamojo turto objekte ar žemės sklype buvo vykdoma veikla, kuri dėl karantino nebuvo apribota arba draudžiama, turės kreiptis į Savivaldybės administraciją su prašymu ir pateikti informaciją apie veiklos apribojimą ar nevykdymą bei kitą svarią informaciją, įrodančią atsiradusias pasekmes dėl karantino.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN