Gražus lyg iš kirpyklos! Kaip prižiūrėti augintinio kailį?

Naujienos: Verslas , 2020-05-19 19:37
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com

Po apsilankymo gyvūnų kirpykloje augintinio kailis tampa išskirtinai gražus bei išpuoselėtas? Tokių pat rezultatų galite pasiekti ir namuose, tereikia naudoti augintinio kailiui tinkamas priemones. Švarus, purus bei sveikas kailiukas – šeimininko atsakomybė, taigi dalijamės veterinarijos gydytojos, farmacijos vadovės ir gyvūnų grožio specialistės Kamilės Ausmanės patarimais, kaip prižiūrėti augintinio kailį, jog jis kasdien atrodytų lyg ką tik iš grožio salono.

Augintinis bijo maudytis? Ką daryti?

Ne visi gyvūnai, o ypač katės, mėgsta maudynes. Daugelis šeimininkų mano, kad kačių maudyti nė nereikia. Iš tiesų maudant keturkojus specialiu šampūnu galima išvengti gausaus kailio slinkimo, be to, tai puikus būdas kovoti su nemaloniais kailio „gyventojais“ – parazitais, tad šios grožio procedūros, veterinarijos gydytojos teigimu, nederėtų pamiršti.
„Jei gyvūnas pratinamas prie vandens nuo mažens, maudynės neturėtų jam kelti didelio streso. Visgi kai kuriems augintiniams maudynės gali asocijuotis su bausme, tad stenkitės sukurti kiek įmanoma geresnę patirtį, maloniai kalbinkite gyvūną, po maudynių palepinkite jį skanėstu. Taip pat į šampūną galite įlašinti keletą lašų levandų eterinio aliejaus, jis veikia raminančiai“, – patarė K. Ausmanė.

Priemonės – pagal kailio tipą

Pasak veterinarijos gydytojos, maudant augintinį priemones svarbu parinkti pagal kailio tipą.
„Puraus kailio savininkams, pavyzdžiui, špicams, reikalingas šampūnas, kuris neapsunkintų kailio bei didintų jo apimtį. Augintiniams šiurkščiu kailiu svarbu parinkti tokias priemones, kurios ne tik išlaikytų natūralų kailio šiurkštumą, tačiau jį kartu pamaitintų bei neleistų susiformuoti sąvėloms. Lygiam šunų ar kačių kailiui prižiūrėti rekomenduojama rinktis šampūną su šilko baltymais, kurie ne tik maitina kailį iš vidaus, bet ir prisotina drėgmės, suteikia glotnumo bei žvilgėjimo. Labai svarbu atkreipti dėmesį, jog produktų sudėtyje nebūtų silikonų, parabenų ar SLS. Jie ypač kenkia jautrią odą turintiems keturkojams. Išmaudžius augintinį šampūnu, patartina kailiuką ištrinkti balzamu“, – apie skirtingus kailio tipus ir jų priežiūrą pasakojo K. Ausmanė.
Pasak jos, balto kailio augintiniams, pavyzdžiui, Maltos ar garbanotiesiems bišonams, būtina ypatinga priežiūra. Šiuo atveju svarbu naudoti specialiai baltam kailiui skirtas priemones. Šampūnai baltakailiams augintiniams ne tik šalina nešvarumus, bet ir naikina gelsvas dėmes, atsiradusias ant kailio dėl šlapimo ar kitų priežasčių.
„Jei augintinio kailis papilkėjęs, siūlau išmėginti šampūną, skirtą kailiui šviesinti, tik svarbu pasirinkti tokį, kuris nekenkdamas kailiui paryškintų baltą spalvą. Kad augintinio kailis taptų švelnus, blizgus ir sveikas, rinkitės priemones, kurios drėkintų ir maitintų plauką. Po maudymo šampūnu kailį reikėtų palepinti balzamu ar maitinamąja kauke. Tokios priemonės ne tik padės pašalinti sąvėlas, bet ir pamaitins, sudrėkins išsausėjusius, silpnus plaukus bei sugrąžins kailiui sveiką blizgesį ir minkštumą. Rudas ašarų paliktas dėmes po akimis gali pašalinti speciali tepama priemonė“, – baltakailių augintinių priežiūros patarimais dalijosi KIKA veterinarijos gydytoja.


Ką daryti, jei augintinio kailis šeriasi?

Šukos arba šepetys – tai įrankiai, kuriuos privalu turėti kiekvienam kailinio augintinio šeimininkui. Gyvūnų šukos skirtos ne vien susivėlusiam kailiui sutvarkyti – šukuodami ilgaplaukį augintinį jo šėrimąsi galite sumažinti net 90 procentų. Be to, taip pašalinamas negyvas kailis ir pavilnė, apsisaugoma nuo plaukų gumulėlių susidarymo. Veterinarijos gydytoja pataria augintinį šukuoti iš karto po maudynių, išdžiovinus jo kailį.
„Pernelyg tankiam kailiui specialiai pritaikytos pešiojamosios šukos, skirtos išpurenti kailį ir sudaryti sąlygas ataugti naujam. Priemonė taip pat stimuliuoja riebalines liaukas, todėl kailis tampa sveikesnis ir blizgesnis. Šukuodami kates joms specialiai pritaikytomis šukomis, sumažinsite plaukų gumulėlių susidarymo skrandyje tikimybę. Pačios išsilaižydamos kailį, katės net du trečdalius plaukų praryja, o tai gali sukelti rimtų skrandžio problemų“, – pasakojo K. Ausmanė.
Jei pastebėjote, jog katės ar šuns kailiukas slenka itin stipriai palikdamas net išplikimus, būtina susirūpinti. Šiuo atveju gali padėti specialus mišinys, sudarytas iš grynojo kedro, rozmarinų, molingojo šalavijo, tikrųjų levandų eterinių aliejų.
„Ši priemonė gali padėti stiprinti plauko folikulą ir skatinti naujų, sveikų plaukų augimą. Maudynių metu tiesiog įlašinkite 1–3 lašus specialaus eterinių aliejų mišinio į natūralų šampūną ar kondicionierių, išmaišykite ir įmasažuokite į augintinio kailį, o po to išskalaukite“, – receptu nuo kailio slinkimo pasidalijo veterinarijos gydytoja K. Ausmanė.


  • © 2024 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN