Smurtą patiriantiems asmenims Šilalės rajone padės policijos pareigūnai bei specializuoti pagalbos centrai


Prasidėjus socialiniai akcijai „16 dienų be smurto“, Šilalės rajono specializuotos pagalbos teikimo centras „Gilė“ 2017 m. lapkričio 21 d. inicijavo susitikimą su Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros atstovais, Šilalės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovais bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato atstovais.
Susitikimo metu buvo aptartos problemos ir tolimesnis bendradarbiavimas, įgyvendinant Lietuvos Respublikos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą.
Šilalės rajono policijos komisariato viršininkas Audrius Lukošius, Reagavimo skyriaus viršininkas Zigmantas Grabauskas ir Veiklos skyriaus viršininkas Gintas Vaičikauskas minėjo, kad įtariamieji, panaudoję smurtą artimoje aplinkoje, nedelsiant yra sulaikomi ir uždaromi į areštinę dviem paroms. Įtariamiesiems gali būti skiriamos kardomosios priemonės – įpareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo, suėmimas bei kitos kardomosios priemonės arba smurtą patyrusio asmens apsaugos priemonės – įpareigojimas smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, įpareigojimas nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo.
Policija primena, jei patiriate bet kokios rūšies smurtą, arba pažįstate ką nors, kas tai patiria, nebijokite kreiptis profesionalios pagalbos į psichologą, teisininką, medicinos įstaigą ar policiją. Smurto šeimoje atvejais policija gali atvykti į įvykio vietą ir nutraukti aktyvius smurtinius veiksmus, pradėti ikiteisminį tyrimą, apie smurtą pranešti specializuotos pagalbos centrui, informuoti apie apskrityje, rajone veikiančius specializuotus pagalbos centrus, kuriuose galima gauti pagalbą, kitas įstaigas ir organizacijas, teikiančias pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje.
Taip pat apie smurtą galite pranešti policijai:
• per policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt;
• policijos pasitikėjimo telefonu 8 527 25372 arba el. p. artimas.smurtas@policija.lt.
Šilalės rajone Jums pagalbą suteiks Šilalės specializuotas pagalbos centras, esantis Lokystos g. 32(II), Šilalė, tel. nr. 8 610 10715, el. p. koordinaciniscentras@gmail.com.
Jeigu reikia skubios pagalbos, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Lina Banienė


Andrius, 31

2017-12-01

Prisijunk prie „Žemaitija“


Prisijunk su „Facebook“

Ar nori su ja susitikti?

Taip Ne


Pradėk žaisti „Netikėtus susitikimus“

Žaisk mūsų populiarųjį „Netikėtų susitikimų“ žaidimą, kad surastum sau tinkamus naudotojus. Tai yra puikus būdas pralaužti ledus ir pradėti pokalbius!

Žaisk „Netikėtus susitikimus“

Ar tau patinka „Žemaitija“?