Mažeikiuose, pareigūno vardą pažeminęs policininkas atleistas iš vidaus tarnybos


Lapkričio 21 dieną, 21.29 val. po gauto nepilnametės (gimusi 2000 m.) pranešimo, kad Mažeikiuose, P. Vileišio ir Laisvės g., ją persekioja asmuo, įvykio vietoje buvo sulaikytas ne tarnybos metu neuniformuotas neblaivus Telšių apskr. VPK Mažeikių r. PK Veiklos skyriaus tyrėjas D. R. (gimęs 1980 m.).

Po įvykio, policijos pareigūno D. R. atžvilgiu Telšių apskr. VPK vidaus tyrimų grupėje buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas. Jo metu nustatyta, kad pagal bendruosius neblaivumo požymius būdamas neblaivus (blaivumą tikrintis atsisakė, o lapkričio 22 d., ryte, nustatytas 0,78 promilės girtumas) pareigūnas viešoje vietoje neleido pro jį ėjusiai nepilnametei merginai praeitį pro šalį, ją persekiojo. Kai buvo sulaikytas piliečio, atvykus policijos pareigūnams, nevykdė jų teisėtų reikalavimų, vengė patalpinimo į laikino sulaikymo patalpą. Tokie pareigūno veiksmai neatitiko bendrųjų etikos principų ir pažeidė Etikos kodekso 4.6, 4.24, 4.28, 14.1, 14.3 ir 14.5 punktuose įtvirtintus principus ir nustatytus veikimo tam tikroje situacijoje standartus bei LR Valstybės tarnybos įstatymo 15 str. 1 ir 5 p., 25 str. 1 d. 2 p. nuostatas.

Lapkričio 30 d. Telšių apskr. VPK viršininko įsakymu, už pareigūno vardo pažeminimą, pareigūnas atleistas iš vidaus tarnybos.

Policijos pareigūnas vidaus tarnybos sistemoje dirbo 19 metų, per tarnybos laikotarpį skatintas 8 kartus, paskirtos 4 tarnybinės nuobaudos.


Andrius, 31

2017-12-05

Prisijunk prie „Žemaitija“


Prisijunk su „Facebook“

Ar nori su ja susitikti?

Taip Ne


Pradėk žaisti „Netikėtus susitikimus“

Žaisk mūsų populiarųjį „Netikėtų susitikimų“ žaidimą, kad surastum sau tinkamus naudotojus. Tai yra puikus būdas pralaužti ledus ir pradėti pokalbius!

Žaisk „Netikėtus susitikimus“

Ar tau patinka „Žemaitija“?