Saugumas ir teisės pažeidimų prevencija – viena iš pagrindinių temų, kurias norima perteikti ir padėti įsisąmoninti jauniausiems visuomenės atstovams – vaikams. Todėl labai svarbu nuolat apie tai kalbėti, ugdyti vaikus būt atsakingais piliečiais bei, atsižvelgiant į amžių, perteikti jiems aktualią informaciją. Siekiant šio tikslo, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė aplankė daugumą Telšių rajone esančių ugdymo įstaigų, kur susitiko su vaikais bei jų mokytojais. Susitikimuose taip pat dalyvavo ir vaikams apie saugų elgesį kelyje priminė Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai.
Susitikę su ikimokyklinio amžiaus vaikais, policijos pareigūnai kartu su policijos bičiuliu Amsiumi mokė juos pagrindinių saugumo taisyklių bei savisaugos pamokų. Pasitelkiant žaidimų elementus bei kiekvienam įteikiant po šviesą atspindintį elementą, pareigūnai pasakojo, kuo jis naudingas ir svarbus. Aplankę mokyklas ir į susitikimus sukvietę vyresniųjų klasių vaikus, policijos pareigūnai juos ragino ne tik būti saugiais, bet ir priminė jų pareigas bei numatytą atsakomybę už įvairius pažeidimus. Ragindami būti pilietiškais ir iniciatyviais, pareigūnai moksleivius kvietė papildyti jaunųjų policijos rėmėjų gretas, tokiu būdu prisidedant prie nusikalstamumo prevencijos tarp moksleivių.

„Svarbu užmegzti ryšį su vaikais, atsižvelgiant į amžių, rasti būdų, kaip juos sudominti bei perteikti informaciją, kuri būtų ne tik svarbi, bet ir naudinga“, – apie susitikimų su vaikais svarbą kalbėjo bendruomenės pareigūnė Rasa Liaučytė.


2018-03-06