Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriuje buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įvykdytos didelės vertės vagystės, turto sugadinimo ir pasikėsinimo įvykdyti vagystę Mažeikių parduotuvėse. Baudžiamoji byla perduota Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmams.

Praėjusių metų rugpjūčio 13 d., Mažeikiuose, per tarnybinių patalpų duryse išpjautą angą ir įsibrovus į parduotuvę, buvo pagrobta alkoholinių gėrimų, cigarečių, pramoninių bei maisto prekių, kitų vertingų daiktų. Taip pat buvo sugadintas parduotuvei priklausantis turtas, iš viso padarant daugiau nei 62 tūkstančių eurų turtinę žalą.
Praėjus dviem mėnesiams, spalio 22 d., išdaužus plastikinių lauko durų stiklą, buvo patekta į kitą, Mažeikiuose esančią parduotuvę. Tačiau šį kartą vagišiai negalėjo pasidžiaugti tokiu vertingu grobiu, kaip pirmuoju atveju. Neradę patalpose paslėptų pinigų, įsibrovėliai liko nieko nepešę.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad abiem atvejais su vagystėmis iš parduotuvių susijęs anksčiau teistas mažeikiškis (gimęs 1985 m.). Spalio mėnesį vykdyti vagystės prie jo prisijungė ir bičiulis – taip pat teistas mažeikiškis (gimęs 1988 m.).
Pagrindinis vagysčių organizatorius suimtas, jis kaltinamas nusikalstamų veikų pagal LR BK 178 str. 3 d., 187 str. 1 d., 22 str. 1 d., 178 str. 2 d. įvykdymu. Jo bičiulis, kaltinamas pasikėsinimu įvykdyti vagystę, teismo posėdžio laukia laisvėje, jam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorė Aida Pogojienė.


Telšių apskr. VPK ir Šiaulių apygardos prokuratūros informacija


2018-07-11