Gausybe šventinių renginių Akmenės krašte nuskambėjo Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio diena. Tądien surengtas ir iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis, jame išklausyti šventiniai sveikinimai, kraštotyrininko Leopoldo Rozgos pranešimas. Ir priimtas vienintelis sprendimas „Dėl Akmenės rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo Simonui Vyčiui Anužiui“.

Šis išskirtinis titulas akcinės bendrovės „Akmenės cementas“ valdybos nariui S. V. Anužiui suteiktas už reikšmingą indėlį puoselėjant cemento pramonę Akmenės rajone ir nuolatinę filantropinę veiklą.

Savivaldybės tarybą ir visus rajono gyventojus su Lietuvos šimtmečiu pasveikino Seimo narys Valius Ąžuolas, kaimynai latviai, su kuriais turimos ilgalaikės bendradarbiavimo sutartys. Tai Aucės vietos savivaldybės delegacija: Girts Ante, mero pavaduotojas, Valda Zvirbule, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja bei Duobelės savivaldybės atstovai: Agris Vilks, Administracijos direktorius ir Dzintra Matisone, patarėja ryšiams su visuomene.

Garbės piliečio regalijas S.V.Anužiui Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas įteikė Naujosios Akmenės kultūros rūmuose surengtose iškilmėse. Jose apdovanojimo ženklas „Už nuopelnus Akmenės rajonui“ įteiktas trims kitoms iškilioms asmenybėms. Ženklas įteiktas Ramutei Embavičienei, VšĮ Naujosios Akmenės ligoninės gydytojai - už nuopelnus sveikatos ir švietimo srityse; Birutei Baltutienei, Akmenės rajono savivaldybės jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro direktorei - už iniciatyvumą ir profesionalumą įgyvendinant mokymosi visą gyvenimą idėjas Akmenės rajone. Rimantas Kraujutis, verslininkas, individualios įmonės „Aras“ savininkas, tokiu pat ženklu pagerbtas už humanistinių vertybių sklaidą ir mecenatystę.

Renginio dalyviams surengtas koncertas, kuriame pasirodė įvairių kartų akmeniškiai dainininkai, šokėjai ir muzikantai.Savivaldybės administracijos ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Jono Vapsvos nuotraukose: šimtas vėliavų išsirikiavo pagrindinėje Naujosios Akmenės aikštėje

akmene.lt


2018-02-21