Telšių rajono gyventojos Jurgita Gargasienė ir Vilma Meškauskienė sukūrė namus tėvų globos netekusiems vaikams – moterys iš savo lėšų įsigijo 4 kambarių butą ir pritaikė jį gyventi šešiems vaikams.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių paslaugų priežiūros departamento specialistai telšiškių iniciatyvą ir pastangas įvertino puikiai – išdavė licenciją teikti institucinę socialinę globą (ilgalaikę, trumpalaikę).

Šiuose namuose sukurtos 5 naujos darbo vietos, prie kurių išlaikymo didžiąja dalimi prisidės Telšių rajono savivaldybė.

Globa Telšių mieste esančiame bute bus teikiama vaikams su negalia, socialinės rizikos vaikams, likusiems be tėvų globos vaikams.

Vertinimo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai pastebėjo, jog šie Bendruomeniniai vaikų globos namai išsiskiria nuo kitų įkūrėjų iniciatyvumu. Pažymėta, jog telšiškių patirtimi galėtų pasinaudoti ir daugiau vaikus mylinčių žmonių.

Bendruomeninių vaikų globos namų įkūrėjos turi ilgametės darbo patirties socialinių paslaugų įstaigose: J. Gargasienė dirbo Telšių vaikų globos namuose, V. Meškauskienė – Dūseikių socialinės globos namuose.

Šią savaitę Telšių rajono savivaldybė su Bendruomeniniais vaikų globos namais (Viešoji įstaiga „Kurkime vaikams rytojų“) pasirašo sutartį, tad jau netrukus šeši tėvų globos netekę vaikai apsigyvens savo naujuose namuose.

„Telšių rajono savivaldybė be tėvų globos likusiems vaikams stengiasi suteikti kuo geresnes sąlygas, tad padėsime, kuo tik galėsime, kad šie globos namai sėkmingai veiktų, o juose užaugtų savarankiški, atsakingi ir išsilavinę vaikai,“ – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

„Mes pasisakome už tai, kad vaikai gyventų savo šeimose, bet būna situacijų, kai vaikus paimti iš tėvų yra būtina. Tačiau be tėvų globos likusiems vaikams stengiamės suteikti kuo geresnes sąlygas, tad labai džiugu dėl tų šešių mažų širdelių, kurios, tikimės, pradės plakti nauju ritmu savo naujuose namuose,“ – sako Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė.

Nuotraukose: Bendruomeniniai vaikų globos namai ir jų įkūrėjos Jurgita Gargasienė ir Vilma Meškauskienė.Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistė (viešųjų ryšių)
Skaistė Sadonytė
El.p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt
Tel.: (8 444) 22365; +370 675 62447


2018-05-02