Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai vasario 21 dieną pradėjo šiais metais pirmą ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtų naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo atvejo. 2018 metais, per tą patį laikotarpį, Telšiuose buvo pradėti 3 tokio pobūdžio ikiteisminiai tyrimai.

Gan kuriozinė situacija susiklostė Telšiuose, kai pas probuojamą asmenį (gimęs 1979 m.) į namus nuvykę Probacijos tarnybos darbuotojai ir policijos pareigūnai užuodė stiprų alkoholio kvapą. Pareigūnams kilo įtarimas, kad vyro namuose slepiasi neteisėtas gaminys.

Policijos pareigūnams gerai žinomo, ne kartą teisto už kitus pažeidimus, asmens namuose esančiuose kambariuose rasta daugiau nei 30 litrų specifinį kvapą turinčio nelegalaus alkoholio distiliato. Nemaža jo dalis jau buvo supilstyta į nedidelės talpos stiklinius butelius, o taip pat buvo rasti ir keturi 5 litrų talpos plastikiniai buteliai su tokiu pačiu skysčiu.

Asmens atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 201 str. 3 d. (Tas, kas neturėdamas tikslo realizuoti neteisėtai pagamino, laikė, gabeno dešimt arba daugiau litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų arba nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių), padarė baudžiamąjį nusižengimą.).


2019-02-22