Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai sulaikė heroiną uostamiestyje platinusius asmenis. Rastas didelis narkotikų kiekis.
Ikiteisminį tyrimą dėl kvaišalų platinimo KPONTV tyrėjai pradėjo dar 2017 m. vasarą po to, kai buvo sulaikyta 27-rių metų amžiaus narkomanė. Pas sulaikytąją rasta heroino. Moteris 5 kartus teista, niekada niekur nedirbo, viena augina mažametę dukrą.
Teisėsaugininkai nustatė, kad narkotikus jai pardavė du taip pat anksčiau ne kartą teisti bedarbiai. 2017 m. lapkričio mėn. buvo sulaikytas dar vienas asmuo, kuris, įtariama, nupirko heroiną pas vieną iš įtariamųjų.
KPONTV pareigūnai atliko kompleksinius tyrimo veiksmus ir nustatė asmenį, kuris tiekė narkotikus kvaišalų perpardavinėtojams. 2018 m. sausį sulaikytas 1990 m. gimęs 6 kartus už vagystę, plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimą, turto sunaikinimą, neteisėtą disponavimą narkotikais teistas ir niekur nedirbantis įtariamasis.
Jis turėjo dozę narkotikų ir tabletę su psichotropine medžiaga. Sulaikytojo bute rasta apie 100 g heroino ir psichotropinių vaistų, o automobilyje – metalinė teleskopinė ir beisbolo lazdos bei elektrošoko prietaisas.
Dabartinėje ikiteisminio tyrimo stadijoje įtarimai pareikšti keturiems asmenims. Įtariamųjų skaičius gali didėti.
Neteisėtu disponavimu heroinu labai dideliais kiekiais ir kvaišalų pardavimu įtariamas asmuo siejamas su organizuotomis nusikalstamomis grupėmis, jis suimtas. Kitiems įtariamiesiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).
Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų pardavimą baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.
Vien už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais numatyta nuo 10 iki 15 metų laisvės atėmimo bausmė.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


2018-03-01