Birželio 14 d., apie 23.44 val., buvo gautas pranešimas, kad žiedinėje sankryžoje, ties įvažiavimu į Telšių miestą, automobiliu važiavęs pilietis pastebėjo įtartiną automobilį, kurio vairuotojas važiavo be šviesos žibintų, o vėliau sustojo vidury sankryžos. Jam pajudėjus, „Daewoo Lanos“ buvo blaškomas po kelią, tad įtaręs, jog prie vairo gali sėdėti neblaivus vairuotojas, pilietis nuskubėjo paskui jį, Rainių kaimo link.

Kaip vėliau paaiškėjo, apie girtą vairuotoją pranešė, jį sekė ir sustabdyti garso signalu bei automobilio žibintų šviesomis bandė 22 metų Telšių apskr. VPK policijos rėmėjas. Maždaug 6 kilometrus sektas automobilis, ties Sakalų II k., sulėtino greitį ir sustojo. „Priėjus prie vairuotojo, nuo jo sklido alkoholio kvapas, tad abejonių, kad jis neblaivus, nebekilo. Iš spynelės ištraukiau užvedimo raktelius ir laukiau atvažiuojančio policijos ekipažo“, – apie vėlyvo ketvirtadienio vakaro nutikimą pasakojo policijos rėmėjas.

Atvykus Telšių apskr. VPK Reagavimo skyriaus pareigūnams, „Daewoo Lanos“ vairuotojui (gimęs 1990 m., guv. Telšių r., Baltininkų k.) nustatytas vidutinis – 2,40 promilės girtumas, jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. Be to, paaiškėjo, kad vairuotojas prie civilinės atsakomybės draudimu neapdrausto automobilio vairo sėdo ne tik būdamas girtas, bet ir neturėdamas tam teisės. Apgailestaudamas dėl savo poelgio, pažeidėjas prasitarė, kad kaip tik šiuo metu teisę vairuoti siekia įgyti. Sėdęs prie vairo neblaivus, Telšių rajono gyventojas tokią galimybę prarado ir ją privalės atidėti vėlesniam laikui.

Dėkojama policijos rėmėjui ir pilietišką poelgį, užkirtųsį kelią galimai eismo nelaimei.


2018-06-15