Vieni Kovo 11-ąją šventė gatvėse, aikštėse ar renginiuose, o kiti miške – gamindami naminę degtinę.
Šventinę dieną, Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjai tikrindami turėtą informaciją, kad Raseinių rajone, Zborčiznos kaimo ribose esančiame miške, verdama naminė degtinė, nedelsiant ten apsilankė.
Informacija pasitvirtino – miške veikė samagono fabrikas. Aptikta daugiau nei 100 litrų naminukės, apie 1 toną raugo, taip pat miške rastas traktorius MTZ su savadarbe ir be valstybinių numerių puspkriekabe.
Pareigūnai įvykio vietoje sulaikė 58-ių metų vyrą. Jo „bendradarbiui“ pavyko pasprukti, tačiau netrukus, 47-ių metų vyras, taip pat atsidūrė policininkų rankose. Gerai policijai žinomi, ne kartą dėl naminės degtinės gaminimo teisti vyrai, uždaryti į areštinę.
Tą pačią dieną, jaunesniojo vyro sodyboje, policijos pareigūnai atliko kratą ir rado dar 130 litrų naminės degtinės, 204 pakelius kontrabandinių cigarečių ir galimai nelegalaus 100 litrų žymėto dyzelinio kuro.
Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.2018-03-13