Į policiją kreipėsi Mažeikių gyventoja (gimusi 1949 m.), kuri praėjusiųjų metų rugsėjo-gruodžio mėnesiais į Ukrainos piliečio nurodytą sąskaitą trylika kartų įvairiomis sumomis pervedė daugiau kaip 26 000 eurų. Kaip teigė moteris, pinigus ji sumokėjo už gydomuosius magiškuosius seansus, turėjusius teigiamai paveikti jos sveikatą ir gera linkme pakreipti tolesnį likimą.
Dėl sukčiavimo pradėjus ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 182 str., paaiškėjo, kad pinigus moteris pervedė už Maskvoje esančio parapsichologijos instituto, gydytoju Artur prisistačiusio piliečio atstumu teikiamus gydomuosius seansus. Informaciją apie magišką galią turintį gydytoją pilietė rado internetinėje erdvėje.
Patikėjusi, jog po sėkmingų nuotolinių gydymo seansų pinigai bus grąžinti, nieko blogo neįtarusi mažeikiškė, juos lengva ranka patikėjo svetimšaliui. Tikėjimą, jog viskas vyksta skaidriai, sustiprino ir moteriai iš Maskvos atsiųstas garantinis raštas apie pinigų grąžinimą gydymui pasibaigus.
Patikli moteris, patikėjusi sukčiais, liko ne tik be magiško gydymo, bet ir be solidžios pinigų sumos – 26 119 eurų.
Policijos pareigūnai ragina gyventojus nebūti patikliais ir nepervesti didelių pinigų sumų nepažįstamiesiems. Gyventojai ypatingai rizikuoja pinigus pervesdami į užsienio piliečių sąskaitas, iš kurių grąžinimo procesas tampa itin komplikuotu. Siekiant gauti paslaugą ar įsigyti prekę, visada raginama tai daryti susitikus su pardavėju, o jei to padaryti nėra galimybės, pirkti tik iš patikimų internetinių parduotuvių. Saugokite savo turtą, netapkite lengvu sukčių grobiu.


Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė


2019-01-23