Nepaisant griežtos baudžiamosios atsakomybės už vairavimą neblaiviems, asmenys ir toliau drąsiai sėda prie transporto priemonių vairų rizikuodami savo ir kitų gyvybėmis. Per pirmus keturis šių metų mėnesius, baudžiamojon atsakomybėn už vairavimą neblaiviam (nustatytas girtumas didesnis nei 1,50 promilės) patraukti 75 vairuotojai (23 – Telšių r., 29 – Mažeikių r., 16 – Kelmės r., 7 – Akmenės r).

Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį neblaivių vairuotojų buvo demaskuota 79 (30 – Telšių r., 28 – Mažeikių r., 12 – Kelmės r., 9 – Akmenės r).

Įspūdingais alkotesterio parodymais gegužės 4-7 d. stebino ne tik prie automobilio vairo sėdę neblaivūs vyrai, bet ir savo girtumu juos pralenkusi moteris. Iš viso buvo užfiksuoti 9 atvejai, kai asmenys vairavo transporto priemones esant vidutiniam (nuo 1,51 promilės iki 2,50 promilės) ar sunkiam girtumo laipsniui (nuo 2,51 promilės). Iš jų – net 4 atvejai, kai asmenys vairavo ne tik girti, bet ir neturėdami tam teisės. Taip pat demaskuoti ir keturi lengvai apgirtę vairuotojai (nustatytas girtumas iki 1,50 promilės).

Gegužės 4 d. Telšių r., kelyje Varniai-Telšiai-Laukuva, automobilį „Audi A4“ vairavusi moteris (gimusi 1974 m.) stebina net ir daug mačiusius pareigūnus. Pasirodo, vairuotoja ne tik sėdo prie vairo neturėdama tam teisės, bet ir būdama neblaivi. Jai nustatytas 3,17 promilės girtumo laipsnis. Kitas Telšių r. policijos pareigūnų pričiuptas neturintis teisės vairuoti asmuo (gimęs 2000 m.), neblaivus, kai nustatytas 1,62 promilės girtumas, vairavo automobilį „VW Passat“.

Kelmėje buvo sustabdytas automobilio „Ford Galaxy“ vairuotojas (gimęs 1962 m.). Jam nustačius girtumą, alkotesterio parodymai buvo ne ką mažiau įspūdingi kaip ir automobilio „Audi A4“ vairuotojos – vyrui nustatytas 2,56 promilės girtumas. Kelmės r., Tytuvėnų apylinkių sen., buvo sustabdytas automobilis „VW Golf“, kurį vairavo neblaivus (nustatytas 2,36 promilės girtumas) vyras (gimęs 1989 m.).

Mažeikiuose demaskuotas neblaivus (nustatytas 2,52 promilės girtumas) automobilio „Peugeot 607“ vairuotojas (gimęs 1974 m.) ir neturintis teisės vairuoti, neblaivus (nustatytas 2,16 promilės girtumas) „Honda Acord“ vairavęs asmuo (gimęs 1975 m.).

Puikus oras lauke įtakoja ir vis daugiau keliuose pasirodančių motociklų ar motorolerių vairuotojų, kurie taip pat nepabūgsta vairuoti neblaivūs. Kelmės r. buvo sustabdytas motoroleris, kurį vairavo neblaivus, kai nustatytas 2,91 promilės girtumas, asmuo (gimęs 1992 m.). Mažeikių r. būdamas neblaivus, kai nustatytas 2,08 promilės girtumas, asmuo (gimęs 1972 m.) vairavo motorolerį „YIBEN YB50QT-3“, neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės. Mažeikių r. į griovį įvažiavo motoroleris „Kymco dink 50“, vairuojamas neblaivaus (nustatytas 1,74 promilės girtumas) vyro (gimęs 1978 m.).

Savaitgalį vieną po kito demaskavus girtus vairuotojus, vienas tokių sulaikytas ir pirmadienio vakarą. Gegužės 7 d., apie 22.04 val., Kelmės r., kelyje Bubiai–Ramučiai, rastas į griovį nuvažiavęs automobilis, kurį vairavo neblaivus (nustatytas 1,96 promilės girtumo laipsnis) asmuo (gimęs 1958 m.).

Akivaizdu, kad vairuotojai prie automobilių vairų sėda negalvodami apie skaudžias pasekmes, savo ir kitų gyvybes. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai ragina vairuoti atsakingai, saugoti visus eismo dalyvius. Prie transporto priemonės vairo sėsti tik turint tam teisę, nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio ar psichiką veikiančių medžiagų. Neblaivių vairuotojų kontrolė keliuose ir toliau išlieka vienu iš prioritetų.

Policijos pareigūnai dėkoja gyventojams, kurie taip pat neabejingi savo ir kitų saugumui ir apie galimai neblaivius vairuotojus informuoja policiją. Tik bendradarbiaudami išvien galime užkirsti kelią eismo įvykiams ir skaudžioms pasekmėms. Linkime vairuoti saugiai!
2018-05-09