Lapkričio 12 d. Akmenės rajono savivaldybės administracijos specialistai ir seniūnai lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariate. Susitikimo metu aptartas šių institucijų drauge įgyvendinamos prevencinės programos „Būk saugus“ vykdymas, jau pasiekti rezultatai ir tobulinimo galimybės.

Prevencinės programos „Būk saugus“ priemonėmis siekiama nusikaltimų prevencijos, viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimo, eismo saugumo kontrolės, nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų atskleidimo ir tyrimo funkcijų įgyvendinimo.

Viena iš programos įgyvendinimo priemonių – Savivaldybės teritorijoje įrengtomis vaizdo kameromis perduodamo vaizdo stebėjimas. Akmenės rajono policijos komisariato viršininkas Rolandas Karalius pademonstravo susitikimo dalyviams, kaip vykdoma vaizdo stebėjimo kamerų perduodamos medžiagos peržiūra. Seniūnai galėjo įsitikinti kamerų galimybėmis užfiksuoti nusikalstamas veikas ir pamatyti kliūtis, darančias įtaką vaizdo stebėjimui. Juokauta, kad Naujojoje Akmenėje nuo vaizdo kamerų akių nėra kur pasislėpti.

R. Karaliaus teigimu, vaizdo stebėjimo kameras policija naudoja siekdama išsiaiškinti administracinius nusižengimus, viešosios tvarkos pažeidimus, dalis duomenų naudojami baudžiamosioms byloms. Daugiausia užfiksuojama kelių eismo taisyklių pažeidimų, nors tai ir neatspindi realios situacijos. Svarstyta galimybė naudojantis vaizdo stebėjimo kameromis užkardyti šiukšlinimą.

Susitikimo metu paliesta ir daugiau opių klausimų, kuriuos sprendžiant reikalingas glaudus policijos ir Administracijos bendradarbiavimas: svarstytos beglobių gyvūnų, benamių asmenų ir kitos problemos.


Bendrojo skyriaus vyr. specialistė Greta Rimkutė

akmene.lt


2018-11-13