Birželio 19 d., apie 12.20 val., buvo gautas pranešimas, kad Telšiuose, Pramonės g., šalia geležinkelio bėgių, traktoriumi buvo nuverstas stulpas. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnams nuvykus į įvykio vietą, pastebėti du traktoriai-krautuvai, kuriais buvo vykdomi skaldos krovimo darbai.

Pradėjus aiškintis įvykio aplinkybes, nustatyta, kad šalia geležinkelio bėgių esančioje aikštelėje dviem sunkiasvorėmis transporto priemonėmis dirbo du neblaivūs darbuotojai. Vienas jų, 55-erių vyras, prie traktoriaus „CASE 821F“ vairo sėdėjo ir skaldą krovė neturėdamas tam teisės, nes teisę vairuoti praradęs. Vairuojamos technikos asmuo nesuvaldė ir į stulpą atsitrenkė bei jį nuvertė, būdamas visiškai girtas. Jam nustatytas sunkus – 2,54 promilės girtumas. Be to, jo vairuotas traktorius buvo techniškai netvarkingas, neįregistruotas įstatymų nustatyta tvarka, neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Neatsakingo ir grėsmę savo bei kitų saugumui kėlusio vairuotojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. (Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas).

Neblaivų vairuotoją policijos pareigūnai sutiko ir prie antrojo skaldą krovusio traktoriaus-krautuvo „CASE 821E“ vairo. 45-erių vyras buvo kiek blaivesnis už savo kolegą. Jam nustatytas lengvas – 1,30 promilės girtumas. Šio piliečio vairuota transporto priemonė taip pat buvo tvarkingesnė už pirmąją. Asmuo, už vairavimą neblaiviam, patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal LR ANK 422 str. 5 d. Jam gresia piniginė bauda nuo 300 iki 450 eurų, taip pat teisės vairuoti atėmimas 1-1,5 m.

Tai, jog asmenys girtavo savo darbo vietoje, liudija traktorių kabinose rasti tušti bei pilni alaus buteliai, pustuštis butelis stipraus vyno. Akivaizdu, kad neatsakingas vairuotojų elgesys itin didelę saugumo riziką turinčioje darbo vietoje, galėjo baigtis ir skaudesnėmis pasekmėmis. Laimei, šioje istorijoje nukentėjo tik stulpas.


2018-06-20