Surengtas Savivaldybės ir rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovų pasitarimas. Jame Savivaldybės gydytoja Dalia Sketrė diskusijai pateikė bene aštuonetą aktualių temų, apie kurias susirinkusieji kalbėjo išsamiau.

Gydymo įstaigų vadovų prašyta daugiau bendradarbiauti su Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru: motyvuoti pacientus daugiau dėmesio skirti įvairių ligų profilaktikai. Atkreiptas dėmesys, jog akmeniškiai neaktyviai dalyvauja gimdos kaklelio, širdies ir kraujagyslių ligų, storosios žarnos, krūtų, priešinės liaukos vėžio ir kitose prevencinėse programose. VšĮ Papilės ambulatorijos vyriausiasis gydytojas Gintautas Masevičius pasiūlė patobulinti e. sveikatos informacinę sistemą, kad vizitui pas gydytoją besiregistruojančiam pacientui ir jo šeimos gydytojui būtų automatiškai pateikiama informacija apie žmogui priklausančias nemokamas prevencines programas. Susirinkusieji pritarė šiai minčiai.

Pasitarime bėdota, kad šeimos gydytojai perkrauti darbu, kad trūksta medikų, o šiemet į rajoną dirbti neatvyko nė vienas studijas baigęs gydytojas. Būta ir teigiamų spalvų: pranešta, kad rajono visų medicinos įstaigų finansiniai rezultatai kol kas geri.

Gydytojams pasiskundus, jog kai kurie pacientai verčia juos rašyti pažymas apie namie neva slaugomus artimuosius, Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas paprašė tokių pažymų nebeteikti: neretai dirbti vengiantys žmonės piktnaudžiauja. Kartais paaiškėja, kad vieną ir tą patį ligonį „slaugo“ keli „slaugantieji“, o iš tikrųjų jie vengia, pavyzdžiui, Darbo biržos siūlomo darbo.Savivaldybės administracijos
Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus
ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė
Autorės nuotauka

akmene.lt


2018-08-31